HABER MERKEZİ

Ankara’da Aleyna Çakır ve Esra Hankulu’nun ölümünde başşüpheli konumunda olan Ümitcan Uygun, sosyal medyadan kendisine hakaret edenlere karşı harekete geçti. Tutuklu bulunan Uygun’un avukatı, Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya mecralarını tek tek incelemeye aldı. Bunun akabinde Uygun’a hakaret ettiği iddiasıyla 500’den fazla kişi içi dava başvurusu yapıldı. Şahsın, bu yolla gelir elde etmeye çalıştığı ileri sürüldü. Avukatının, suç duyurusunda bulunduğu kişilere “Davayı 5 bin TL karşılığında geri çekeriz” dediği öğrenildi. Başını derde sokmak istemeyen birçok kişinin de parayı verdiği aktarıldı. Uzlaşmaya gidilen dosyalardan Ümitcan’ın yüklü miktarda para kazandığı belirtildi. Teklifi kabul etmeyenlerin soruşturmalarının ise sürdüğü dile getirildi. Öte yandan Ümitcan’ın özellikle kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in ölümünde adının ‘başşüpheli’ olarak anılmaya başlamasının ardından bu yola başvurduğu ifade edildi.

Esra Hankulu'yu öldürmekle suçlanan Ümitcan Uygun tutuklandı Esra Hankulu'yu öldürmekle suçlanan Ümitcan Uygun tutuklandı Ankara'da Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili gözaltına alınan Ümitcan Uygun, kasten öldürme suçundan tutuklanıp cezaevine gönderildi.
Ümitcan Uygun'un sevgilisi Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin yeni gelişme Ümitcan Uygun'un sevgilisi Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin yeni gelişme Ümitcan Uygun'un sevgilisi olduğu iddia edilen ve Uygun'la geceyi geçirdikten sonra ölü olarak bulunan Esra Hankulu'nun hayatını kaybettiği evdeki diğer şüphelilerin ifadesi ortaya çıktı.