Kar yağışı ne zamana kadar devam edecek? İstanbul’da kar yağışı ne zaman bitecek, kaç gün sürecek?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Kar yağışı ne zamana kadar devam edecek? İstanbul’da kar yağışı ne zaman bitecek, kaç gün sürecek?

Güncel Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İstanbul’da kar yağışı ne zamana kadar devam edecek? | Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kar yağışı uyarı gelmişti. İstanbul bazı kesimlerinde kar yağışı başladı. Peki, Kar yağışı ne zamana kadar devam edecek? İşte son durum…

İstanbul’da kar yağışı ne zaman bitecek? İstanbul bazı kesimlerinde kar yağışı başladı. Peki, Kar yağışı ne zamana kadar devam edecek? İşte detaylar…

KAR YAĞIŞI NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da beklenen yağışların bu akşam saatlerinden itibaren genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve orta kuvvette kar, yükseklerde ise kuvvetli kar şeklinde olması öngörülüyor.

Yağışların, salı sabah saatlerine kadar kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına, kuzey kesimlerde zaman zaman kuvvetli kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde buzlanma, don olayı, görüş mesafesinde azalma, kuvvetli rüzgarla kısa süreli fırtına sebebiyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Kar yağışı ne zamana kadar devam edecek? İstanbul’da kar yağışı ne zaman bitecek, kaç gün sürecek?

BAKAN ÖZHASEKİ KAR YAĞIŞINA KARŞI UYARDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'da bu akşam saatlerinde etkili olacak kar yağışına karşı vatandaşları uyardı.

Bakan Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmin raporuna göre İstanbul'da, bu akşamdan salı sabah saatlerine kadar yağmur ve yer yer kuvvetli kar yağışı beklendiğini hatırlattı.

Özhaseki, "Vatandaşlarımızın yetkili birimlerin uyarılarını dikkate alarak ulaşımda aksamalara buzlanma, don, rüzgar ve fırtına sebebiyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyorum." ifadelerini kullandı.

Düzenleyen:  - Güncel
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...