AK Parti heyetinin saat 10.00’da CHP’yi, 14.00’te ise İyi Parti’yi ziyaret etmesi bekleniyor.  Görüşmelerin tamamlanmasıyla da infaz düzenlemesini içeren kanun teklifinin Meclis Başkanlığına sunulması amaçlanıyor. Ayrıca AK Parti ve MHP kurmayları, ceza infaz sisteminde yapılacak düzenlemelerle ilgili önceki gün TBMM’de bir araya gelmişti. Görüşmede MHP kurmayları infaz indiriminde örgütlü suçlar ve bazı uyuşturucu suçlarının da kapsama alınmasını tekrar talep etti. Ancak AK Parti kurmaylarının, söz konusu talebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceklerini söylediği belirtildi. AK Parti ve MHP kurmaylarının, infaz paketiyle ilgili son değerlendirmeleri yapmak üzere tekrar yeni bir görüşme yapmayı planladıkları da öğrenildi.

Terör hariç bütün suçlara ‘indirim’! Terör hariç bütün suçlara ‘indirim’! AK Parti, virüs sebebiyle cezaevlerindeki doluluğun riski artırdığına dair tartışmalardan dolayı ceza infaz indirimi düzenlemesini bir an önce Meclis’e getirme kararı aldı.

Bazı terör suçlarına indirim gelebilir Bazı terör suçlarına indirim gelebilir AK Parti, ceza infaz indirimi konusundaki çalışmasını önümüzdeki hafta siyasi parti gruplarına sunacak. MHP itiraz etmezse, terör propagandası suçunun infaz süresi düşecek.