Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Çiğköfteciye ‘torpil’ davasında karar çıktı! Çocukları bodruma kilitleyen işyeri sahibine hapis cezası

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Çiğköfteciye ‘torpil’ davasında karar çıktı! Çocukları bodruma kilitleyen işyeri sahibine hapis cezası
Dava, Haber

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Şişli’de çiğköfteciye torpil fırlatan çocukları depoda zorla alıkoyan iş yeri sahipleri için iddianame hazırlandı. Mahkeme, 3 sanığı ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 3 yıl 1 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırdı.

Şişli Halide Edip Adıvar Caddesi’nde işlettikleri çiğköfteciye torpil atıp kaçan 3 çocuğu yakalayarak iş yerinin deposunda ışıkları kapatmak suretiyle alıkoyan iş yeri sahiplerinin davası karara bağlandı. İstanbul 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki avukatları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulundu.  Duruşmada kararını açıklayan mahkeme, sanıklar Erol İnanır, Yakup İnanır ve Yusuf Eren İnanır’ı ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 3 yıl 1 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırdı.

ÇİĞKÖFTECİYE TORPİL FIRLATTILAR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, depoda tutulan 13-14 yaşlarındaki 3 çocuk mağdur, onların anne ve babası müşteki, çiğköfteci dükkanını işleten Erol İnanır, Yakup İnanır ve Yusuf Eren İnanır ise şüpheli olarak yer aldı. Hazırlanan iddianamede, mağdurların da içerisinde bulunduğu mahalle çocuklarının, şüphelilerin işlettiği çiğköfteciye torpil, soğan, patates gibi maddeleri atarak müşterilere rahatsızlık verdikleri, bu iddiayla şüphelilerin mağdurları iş yerinin önünde yakaladıkları anlatıldı.

Çiğköfteciye ‘torpil’ davasında karar çıktı! Çocukları bodruma kilitleyen işyeri sahibine hapis cezası

ÇOCUKLARI DEPOYA KAPATTILAR

İddianamede şüphelilerin, mağdur M.T.K.’ya tokat atarak diğer mağdurlar F.E. ile E.O.’yu ise itip kakarak iş yerinin altında bulunan depo bölümüne götürdükleri, deponun kapısını ve ışıkları kapatarak mağdurların ailesi ile polis ekipleri olay yerine gelene kadar mağdurları depoda tuttukları kaydedildi. Şüphelilerin fikir ve eylem birliği içerisinde hareket edip zor kullanarak yaşları 18'den küçük olan mağdurları iş yeri deposuna kapatmak suretiyle suç işledikleri belirtildi.

24 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Hazırlanan iddianamede şüpheliler Erol İnanır, Yakup İnanır ve Yusuf Eren İnanır’ın ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan zincirleme şekilde 5’er yıldan 24’er yıl 6’şar aya kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.