Galatasaray ve Fenerbahçe arasında kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Nurcan Çelik, 7-0'lık skor sebebiyle büyük üzüntü yaşadıklarını dile getirdi. Çelik,  "Rakibimizin 5. dakikada kırmızı kartla oyuncusu atılsaydı biz bu şekilde davranmazdık. Günün anlam ve önemine yakışır bir skor olmadı." dedi.

"MAÇA ZİHİNSEL OLARAK ÇOK İYİ HAZIRLANAMADILAR"
Teknik Direktör Nurcan Çelik, çok üzgün olduklarını dile getirerek, "Şimdi Fatih hocayı daha net anlıyorum. Kırmızı verilmeyebilirdi, orada biraz niyete bakar durum. Direkt rakibe kasti bir şey yoktu. Sarı kartla durumu giderebilirdi. O da herhalde heyecana yenildi. Oyuncular da heyecana yenildi. Tarihte ilk defa böyle bir ambiyansta maç oynadılar. Maça fiziksel olarak hazırlardı. Belki zihinsel olarak çok iyi hazırlanamadılar." ifadelerini kullandı.

"BÖYLE BİR DOSTLUK MAÇINDA 5. DAKİKADA OYUNCU ATILMAZ"
Nurcan Çelik, maçın hemen başında oyuncularının kırmızı kart görmesinin oyunlarını etkilediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Rakibimizin 5. dakikada kırmızı kartla oyuncusu atılsaydı biz bu şekilde davranmazdık. Galatasaray camiası bunu yapmazdı. Günün anlam ve önemine yakışır bir skor olmadı. Üzüldük açıkçası. Burada her koşula hazır olmamız gerektiğini gördük. Özellikle böyle bir günde skorun da farklı olması gerekiyordu. Bugün hakemin oyunumuzu etkilediğini düşünüyorum. Hakem azizliğine uğradık. Böyle bir dostluk maçında, 5. dakikada oyuncu atılmaz."

Galatasaraylı futbolcu İsmigül Yalçıner de skor nedeniyle çok üzgün olduklarını vurgulayarak, "Bizlere emek veren hocalarımızdan, Galatasaray yönetiminden ve ailesinden arkadaşlarım adına özür diliyorum. Bunun telafisi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bunun sezona yansıması olumlu olacak. Bir musibet bin nasihatten iyidir. Çok üzgünüz." diye konuştu.

Bakan Gül'den kadına şiddet mesajı: Her türlü mağduriyetin karşısında olmaya devam edeceğiz Bakan Gül'den kadına şiddet mesajı: Her türlü mağduriyetin karşısında olmaya devam edeceğiz Galatasaray ile Fenerbahçe kadın futbol takımları arasında kadına yönelik şiddete farkındalık oluşturmak üzere oynanan maçın ardından açıklama yapan Bakan Gül, her türlü mağduriyetin ve şiddetin karşısında olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Galatasaray ve Fenerbahçe kadına şiddete karşı sahada: İlk derbi heyecanı Galatasaray ve Fenerbahçe kadına şiddete karşı sahada: İlk derbi heyecanı Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Galatasaray ve Fenerbahçe kadın takımları Nef Stadı'nda özel maçta mücadele etti.