Ali Koç başkan adaylığını resmen duyurdu

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Ali Koç başkan adaylığını resmen duyurdu

Spor Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, olağan seçimli genel kurulda yeniden aday olacağını açıkladı. Koç, yaptığı konuşmada başkan adaylığından çekilen Sadettin Saran'a teşekkür etti

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yeniden aday olduğunu duyurdu.

Ali Koç, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

SADETTİN SARAN'A TEŞEKKÜR ETTİ

"Öncelikle, olağan seçimli genel kurulumuzda başkan adayı olmak için adım atan, bu sürecin ilk gününden itibaren ciddiyetle çalışan, Fenerbahçe'nin menfaatleri doğrultusunda söylem ve yaklaşımlarda bulunan, her adımını saygı çerçevesinde son derece şeffaf ve yapıcı bir şekilde atan Sayın Sadettin Saran ile ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Kendileri ile bugün gerçekleştirdiğimiz toplantının Fenerbahçe'mizin geleceği açısından önemli bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum. Çok çeşitli konularda faydalı fikir alışverişlerinde bulunduk ve ortak paydamız olan Fenerbahçe sevdamız ile ilgili gerekli istişareleri yaptık."

"HEM SAHA İÇİNDE HEM DIŞINDA SALDIRILARA MARUZ KALDIĞI AŞİKARDIR"

Daha önce başkanlığa yeniden aday olmayacağını açıkladığını hatırlatan Koç, "Daha önce yaptığım bazı açıklamalarda, önümüzdeki genel kurulumuzda aday olmayacağımı ifade etmiştim. Ancak, yine aynı ifadelerimin devamında, olağanüstü bir durum olması halinde ise düşüncemi tekrar gözden geçirebileceğimi de söylemiştim. Bilindiği üzere, bizden önceki dönemi de içine alacak şekilde, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak son 20 yılda camiamızın sistematik ve artan bir şekilde hem saha içinde hem de saha dışında saldırılara maruz kaldığı aşikardır." ifadelerini kullandı.

ADAY OLMA KARARI ALDIĞIMI KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNARIM

Başlattıkları mücadelenin arkasında durma kararı aldıklarını vurgulayan Başkan Koç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Camia olarak, tüm bu saldırılara karşı 3 Temmuz 2011'de ve 4 Nisan 2015'te olduğu gibi duruş koymaya ve mücadele etmeye devam etmekteyiz. Kulübümüzün aydınlık yarınlara kavuşması için başlattığımız mücadelenin kararlılıkla devam etmesi gerekmektedir. Bundan sonraki adımlarda da Türk futbolunun içinde bulunduğu bataklık ve organize kötülükler karşısında camia olarak topyekun mücadele etmemiz gerekmektedir. Bu doğrultuda, kesin tarihi önümüzdeki hafta kulübümüz tarafından açıklanacak olan genel kurulumuzda aday olma kararı aldığımı kamuoyunun bilgisine sunarım."

Düzenleyen:  - Spor
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Faruk Bostan 11 Mayıs 2024 19:02

Burdan Aziz Yıldırım a sesleniyorum seni bekliyoruz Fenerbahçe sensiz şampiyon olamaz Ali koç yeter artık 9 senedir denedin olmadi jesusu yollamasaydin belki olacaktı ama sen kısırsın çocuk olmaz lütfen aday felan olma iyilikle git kovularak sövülerek gitmeni istemem lütfen yani

Sonraki Haber Yükleniyor...