EURO 2024'e gitmek için yenilmek zorundaydılar! Herkesi şaşırtan olay gerçekleşti! Başrolde Weghorst var

Dünya futbolunda eşine az rastlanan bir olay Hollanda'da gerçekleşti. İrlanda'yı konuk eden Portakallar, rakibini yenerek iyilk yapmış oldu. İşte detaylar...

- Güncelleme Tarihi:
EURO 2024'e gitmek için yenilmek zorundaydılar! Herkesi şaşırtan olay gerçekleşti! Başrolde Weghorst var
Spor|Editör: Ferhat Kızıltaş

Hollanda, EURO 2024 B Grubu Eleme maçında  İrlanda'yı Wout Weghorst golüyle 1-0 mağlup etti.

Grupta 6 puanla 4. sırada bulunan ve gruptan çıkma şansı kalmayan İrlanda, Hollanda'ya yenildiği için EURO 2024'e gitme şansı yakaladı.

Grup elemelerinin yanı sıra Uluslar Ligi'nden de 3 takım EURO 2024'e gitmeye hak kazanacak.

Gruplardan çıkamayan takımlar arasında, UEFA Uluslar Ligi'nde A, B ve C liglerinde elde ettikleri derecelere göre belirlenecek takımlar play-off oynayacak. 3 ligde rakiplerine üstünlük sağlayan 3 takım EURO 2024'e katılacak.

İrlanda Hollanda

İRLANDA TURNUVA'YA NASIL KATILACAK?

İrlanda'nın play-off'lara katılabilmesi için Uluslar Ligi sıralamasında kendisinden üstte olan ama otomatik olarak sıralamaya giremeyen 7'den daha fazla takım olmaması gerekiyor.

Hollanda, Uluslar A Ligi'nde yer alması ve Avrupa eleme gruplarında otomatik sıralamaların dışında kaldığı için bu takımlardan biri. Hollanda'nın otomatik olarak önünde yer almayan Yunanistan'ı geçmesi için İrlanda önemli bir faktör. İrlanda, Uluslar Ligi'nde Yunanistan'dan daha üst sırada yer alıyor ve play-off'ta onları geride bırakacak.

Hollanda, İrlanda'ya kaybetmesi durumunda Yunanistan'ın gerisinde kalacaktı ve böylece İrlanda da play-off fırsatını kaçıracaktı.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...