Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Kemerburgaz’da fiyatlar üçe katladı

Düzenleyen: /
- Güncelleme:
Kemerburgaz’da fiyatlar üçe katladı
Haber

EMLAK Haberleri

İstanbul'da Kemerbuzgaz-Göktürk bölgesinde konutların ortalama metrekare satış fiyatı 70 bin ile 75 bin liraya yükseldi.

NECMİ ÇİÇEKÇİ'NİN HABERİ

Son dönemde yeni yatırımlarla dikkat çeken Kemerburgaz-Göktürk bölgesinde zaten yüksek olan talep, pandemi sürecinin özellikle öne çıkardığı yeşil alan özlemi, bölgede İstanbul Havalimanı’nın açılması, kasım ayında açılması planlanan metro hattının etkisi ile daha da arttı. Yapılan araştırmalara göre bölgede konutların ortalama metrekare satış fiyatı 70 bin ile 75 bin lira aralığında değişiyor. Sektördeki uzmanlar; yoğun ormanlık alanları, az katlı yatay mimarisi ile özellikle üst gelir grubunun tercih ettiği Kemerburgaz-Göktürk bölgesinin son dönemde yeni yatırımlar ile dikkat çektiğini belirterek “Bölgede boş arsa arzının İstanbul geneline göre fazla olmasının etkisiyle, büyük yüz ölçümlü arsaların inşaat sektörünün aktörleri tarafından toplanması, nitelikli projeler geliştirilmesinin önünü açtı” dedi.

METREKARESİ 75 BİN LİRA OLDU

Bölgede 2019 yılından bugüne talep edilen konut fiyatları incelendiğinde, markalı konut projelerinde birim satış fiyatlarının yaklaşık 3,5 hatta yer yer 4 kata kadar artış gösterdi. Üst segment markalı projelerde 2019 yılında birim satış fiyatları ortalama 16 bin TL/m² iken bugün 60 bin TL/m²ye kadar yükseldi. Talep edilen birim fiyatlar incelendiğinde, inşaatı devam eden projelerde ortalama metrekare satış fiyatı 60 bin TL/m² ile 85 bin TL/m² aralığında talep edilirken, bölge ortalamasının ise 70 bin 75 bin TL/m² aralığında olduğu görülüyor.

Düzenleyen:  - EMLAK
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.