18 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu! Bakan Yerlikaya son 11 ayın bilançosunu açıkladı

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
18 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu! Bakan Yerlikaya son 11 ayın bilançosunu açıkladı
Fetö, Bylock, Haber

Gündem Haberleri  / Anadolu Ajansı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ operasyonları kapsamında son 11 aydaki gözaltı sayısını, sosyal medya hesabından paylaştı. 18 ilde eş zamanlı düzenlenen FETÖ ‘ye yönelik düzenlenen “Kıskaç-17” operasyonlarında 45 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

“FETÖ’cülere göz açtırmayacağız” diyen Bakan Yerlikaya, güvenlik güçlerinin üstün gayretleriyle milletin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini belirtti. Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova olmak üzere 18 ilde yapılan ‘Kıskaç 17’ operasyonuyla “ByLock” kullanıcısı oldukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği 45 FETÖ şüphelisi tespit edilerek yakalandı.

18 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu! Bakan Yerlikaya son 11 ayın bilançosunu açıkladı - 1. Resim

ANKESÖRLÜ TELEFONLARLA İLETİŞİM KURDUKLARI TESPİT EDİLDİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın paylaştığı bilgilere göre; Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince; Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova olmak üzere 18 ilde FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-17” operasyonları düzenlendi. Düzenlenen operasyonlar sonucu 45 şüpheli yakalanırken şüphelilerin, örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, örgütün kripto haberleşme programı “ByLock” kullanıcısı oldukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

18 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu! Bakan Yerlikaya son 11 ayın bilançosunu açıkladı - 2. Resim

11 AYDA 5 BİN 191 OPERASYON

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerini kullandığı paylaşımda 1 Haziran 2023 - 15 Mayıs 2024 tarihleri arasında (son 11 ayda) FETÖ’ye yönelik; 5 bin 191 operasyon düzenlendiğini ekledi. Düzenlenen operasyonlarda 8 bin 153 şüpheli yakalanırken bunlardan bin 518'i tutuklandı. Bin 751 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

“Çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.” diyerek operasyon sonucunu aktaran Yerlibakaya, paylaşımını şu ifadelerle noktaladı.

“Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...