MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘’Ülkü Ocakları’ndan haydut, hain, haysiyetsiz çıkmaz. Ocaklarından sadece dava adamı çıkar, şehitler çıkar” dedi.
Ankara’da, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın yeni hizmet binasının açılışında konuşan Bahçeli, Ülkücü gençliğin bölücülere karşı yıkılmaz bir kale olduğunu vurguladı
Bahçeli konuşmasında şunları kaydetti:
“Ülkücü ömürler çileyi azık yaptılar. Çelikleşmiş iradeleriyle zalimlere kıyasıya direndiler. Ülkü Ocakları aklın, ahlakın, vatan ve millet sevdasının gösterdiği iman kaynağıdır. Ülkücü bir ülküsü olan mülhem bir davası olan mümtaz bir kişidir. Ülkü varsa amaç vardır. Arzu vardır, asırları kavrayış vardır. Tarih henüz sığ fikirlerden büyük ülkülerin doğduğunu görmemiştir. Büyük dava adamları ahlak kahramanlarıdır. Ülkü Ocakları davası büyük olanlarındır. Ülkücü sıradan bir hayatın takipçisi olamaz. Ülkü Ocakları her günü bir asra bedel olan yarım asrın şahididir. Ülkü Ocaklarından haydut çıkmaz, çıkmamıştır çıkmayacaktır. Ülkü Ocaklarından sadece dava adamı çıkar, şehitler çıkar, kahramanlar çıkar. Ülkü Ocakları zoru görünce kaçanların yeri değildir. Para ve makam isteyenlerin yeri değildir. Ülkü Ocakları fikir ve düşünce yapımızda hayat boyu taşıyacağımız bir yerdir. Ülkü Ocakları çağın hastalıklarına karşı bir kurtuluş reçetesidir. Hem kendinizi yetiştireceksiniz hem de ülke için çıkış yollarını arayacaksınız. Eğitim hayatını aksatmayan, sürekli okuma ve araştırma yapan bir ilim seviyesini yakalamak için çalışacaksınız.

ÜLKÜCÜLERİN BULUŞMA GÜNÜ
Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi “ İki günü aynı olan ziyandadır” bu yüzden iki günümüz aynı olmamalı. Ülkücü Türkiye ve Türk milletinin son siperidir. Ülkücü bu siperin Çanakkale savunma hattıdır. Bekamızı mutlaka koruyacağız. İnanmak başarmanın yarısıdır. Sizler Türk tarihi kadar büyüksünüz. Bir ülküye sahip olmak en büyük şereftir. Kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçiliği sarsılmaz bir kaledir. Ülkücüyüz diyen herkes için gün buluşma günüdür. Ben de varım deme günüdür.
Büyük davalar, büyük hedefleri olan insanların omuzlarında taşınmıştır. Zaferler haktan ve hakikatten yana olanların omuzlarında yükseldi. Gideceği yeri bilmek ancak bugünü anlamaktan geçer. Dünü, bugünü ve yarını bir bütün olarak yorumlayamamış milletler heba olmuştur. Davamıza gönül vermiş, şehadet şerbetini içmiş kahramanlarımızı unutmak mümkün değildir.”