Trabzonspor, yeni sezon hazırlıklarını Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan Hasan Doğan Kamp Eğitim Merkezi’nde sürdürüyor. Bordo-mavililerin sabah antrenmanı öncesinde Fildişi Sahilli oyuncusu Gervinho, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

34 yaşındaki futbolcu, Trabzonspor’da çok iyi karşılandığını aktararak, "Her şey iyi gidiyor. İyi bir antrenman atmosferi var. Yavaş yavaş hızımızı artırıyoruz. Şu an için her şey yolunda. Çok iyi karşılandım. Bana çok iyi ve misafirperver davranıldı. Arkadaşlarımla olan ilişkilerim de gayet iyi. Burada olduğum için çok mutluyum. Sezon sonundaki hedeflerimize ulaşmak için uygun bir atmosfer var” şeklinde konuştu.

Gervinho: Şampiyon olmak istiyoruz Gervinho: Şampiyon olmak istiyoruz

"ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ"
Gervinho, sezon sonunda şampiyonluk hedeflerinin olduğuna dikkat çekerek, “İnşallah şampiyon oluruz. Büyük takımlar şampiyon olmak için oynar. Trabzonspor da büyük bir kulüp. Şampiyon olmak istiyoruz. Bunu başarmamamız için hiçbir neden yok. Hocamızın yönlendirmesiyle inşallah sezon sonunda hedeflerimizi elde edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY-FENERBAHÇE DERBİSİ İZLEDİM”
Trabzonspor’a gelmeden önce Türkiye’de ve Trabzonspor’da forma giymiş olan vatandaşları ile görüşme yaptığını vurgulayan deneyimli futbolcu, “Buraya daha kolay adapte olabilmek ve daha iyi ilişki kurabilmek için önce burada oynamış arkadaşlarımla konuştum. Yeni hedeflerimiz var. Bu hedeflere ulaşma yolunda adaptasyonumuzu hızlı sağlamaya çalışıyorum." açıklamasını yaptı.

Daha önce Süper Lig'de Galatasaray-Fenerbahçe derbisini izlediğini belirten Gervinho, çok iyi bir atmosfer olduğunu duyduğunu dile getirdi.

“PROJENİN GELECEĞİNE İNANDIĞIM İÇİN BURADAYIM”
Gervinho, bordo-mavili kulübü neden tercih ettiği ile ilgili yöneltilen soruya, “Tercihimin sebebi hocayla ilgili güzel duygularım olmasıydı. Buraya gelmeden önce eski oyuncularla konuşmuştum. Bana sunulan projenin geleceğine inandığım için buradayım” cevabını verdi.

“TARAFTARLARIN BÜYÜK BİR AMBİYANS OLUŞTURDUĞUNU BİLİYORUM”
Karadeniz ekibinin taraftarlarıyla ilgili de görüşlerini dile getiren Fildişi Sahilli futbolcu, “Taraftarın coşkusunu duymuştum. İmza töreninden sonra tatildeyken Zokora ile konuştum. Taraftarların neşeli ve büyük bir ambiyans oluşturduğunu biliyorum. Henüz ne yazık ki görmedim. İnşallah bunu yaşarım." dedi.

Taraftarlar olmadan oynamanın çok garip olduğunu sözlerine yer veren yıldız futbolcu, "Bu durumu sevmiyorum. Ambiyansın önemli olduğunu düşünüyorum. Koronavirüsten dolayı taraftarların önünde oynayamadık. Sporcular olarak taraftarın önünde oynamaya alışığız. Havalimanındaki karşılama kendimi çok iyi hissettirdi. Bana bahsedilen şekilde olduğunu görmek güzeldi. Misafirperverlik ve karşılama çok güzeldi.” ifadelerini kullandı.

“HOCAMIZ NEREDE İSTERSE ORADA OYNAYACAĞIM”
Kendini hangi mevkide daha rahat hissettiği ile ilgili sorulan soruya Gervinho, daha çok hücumda oynadığını ancak hangi mevkide oynadığının bir önemi olmadığını söyleyerek cevap verdi.

"Hocamız beni nerede görmek isterse orada oynayacağım." diyen Fildişi Sahilli futbolcu, "Takımı ileri taşımak ve galibiyeti getirmek için nerede oynamam gerekirse orada oynayacağım. Önemli olan nerede oynadığımdan ziyade iyi bir performans sergilemem.” diyerek sözlerini tamamladı.

Trabzon'da Hamsik coşkusu Trabzon'da Hamsik coşkusu Süper orta saha bugün sağlık kontrolünden geçecek ardından iki yıllık sözleşmeye imza atacak

Trabzonspor’da Uğurcan pazarı! Trabzonspor’da Uğurcan pazarı! EURO 2020 Türkiye adına erken noktalanırken kalemizde Uğurcan Çakır vardı. Ki yönetim transfer görüşmelerini Avrupa Şampiyonası’ndaki performansa göre sonraya bırakmıştı.