Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

AMAZON TROY KART KABUL EDİYOR MU? Troy kart ile internetten alışveriş yapılır mı?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
AMAZON TROY KART KABUL EDİYOR MU? Troy kart ile internetten alışveriş yapılır mı?
Banka, Amazon, Haber

Ekonomi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Amazon Troy kart kabul ediyor mu? 10'dan fazla yerli bankanın birleşerek kurduğu ödeme sistemi Troy kartın her geçen gün kullanıcı sayısı artarken kullanım alanları da genişliyor. Bu kapsamda en büyük alanlardan biri e ticaret. Peki Amazon Troy kart kabul ediyor mu, Troy kart hangi ülkelerde geçerli? İşte tüm detaylar.

Amazon Troy Kart kabul ediyor mu? Yerli bankaların adım atarak hayata geçirdiği ödeme sistemi Troy için kullanıcı sayısı 19 milyonu geçerken kullanım alanları da her geçen gün genişliyor. Bu kapsamda birçok e ticaret sitesi de Troy kartı entegre etti. Peki Amazon Troy kart kabul ediyor mu? İşte Troy kredi kartı hakkında tüm merak ettikleriniz...

AMAZON TROY KART KABUL EDİYOR MU? 

Amazon alışveriş sitesi Troy Kart ile ödeme kabul etmiyor. İlerleyen dönemlerde sisteme tanımlanmasıyla Troy kart ile Amazon ve Aliexpress gibi e ticaret sitelerinin Troy kartı entegre etmesi öngörülüyor. 

TROY KART KULLANIM ALANLAR

Bireysel kredi kartı, ticari kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart olarak farklı ürün gruplarında verilebilen, temassız ödeme Android cihazlarda mobil temassız ödeme teknolojilerini de içinde barındıran TROY ürünleri, Türkiye’de 18 banka ve 3 elektronik para kuruluşundan alınabiliyor. Türkiye’deki tüm pos cihazlarında, ATM’lerde ve e-ticaret sitelerinde kullanılabiliyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren üye iş yeri anlaşması yapan bütün bankalar TROY üyesi. Buna ek olarak Discover ödeme şeması işbirliği aracılığı ile sunulan kartlar ile dünyanın 185 ülkesinde yaklaşık 41 milyonun üzerinde iş yerinde ve 1,9 milyon ATM’de geçiyor.

Tüketiciler bankalardan edindikleri mevcut kartlarını bankalarına başvurarak TROY logolu kartlar ile değiştirebiliyor veya yeni bir TROY kart başvurusunda bulunabiliyor.

TROY KART HAKKINDA

Troy kart, kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart hizmeti sunmaktadır. T Troy kart; Visa, MasterCard gibi diğer ödeme sistemleriyle uyumlu olan ülkenin ilk yerli ödeme sistemidir. Bankalararası Kart Merkezi A.Ş (BKM) tarafından kurulmuştur. Troy kart ile yurt içi ve yurt dışında alışveriş yapmak mümkündür. Birçok banka Türkiye’nin ilk yerli ödeme sistemi Troy kartı sunuyor.

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Abdullah Yıldız29 Kasım 2023 12:34

Arkadaşımın kartı daha yeni geldi memnun kalırsa ben de çıkartırım şu an kullandığım karttan memnun değilim hiç

Ceyhun Yaşar29 Kasım 2023 12:30

Tavsiye eder misiniz Troy kartı ? Kullananlar memnun mu acaba

Sonraki Haber Yükleniyor...