BIST
9193.69
%1.45
(131.33)
Dolar
31.4351
%0.46
(₺0.14)
Euro
33.9919
%0.15
(₺0.05)
Sterlin
39.8258
%0.25
(₺0.10)
Altın
2125.103
%0.29
(₺6.22)
Bitcoin
$62027
%3.09
Ethereum
$3397.8
%3.29
AVAX
42.19
%8.4
 - Narenciyede hastalık alarmı
1 saat 37 dakika önce

Hastalık bulaşmasın diye bu yolu buldular: Parasını verelim ama siz narenciye göndermeyin

Narenciyeye bakteri bulaştırıp yok eden, henüz herhangi bir kimyasal ilaçla durdurulamayan “tarımın koronası” yeşillenme hastalığı, Türkiye ile KKTC arasında ithalat krizine yol açtı. KKTC “Satamazsak zarar ederiz” derken, Türkiye “Gerekirse parasını ödeyelim; ama ülkemize getirmeyelim” görüşünden yana.
Ekonomi - Ekonomi
5 saat 52 dakika önce

Hakkari'de kasaplar canlı hayvan bulamıyor! Dana eti 500, koyun eti 400 TL

Hakkari’de kasaplar canlı hayvan bulmakta zorlandıklarını ve bölgede hayvancılığın giderek azaldığını söyledi. Uyguladıkları fiyat politikasına da değinen kasaplar, dana etini 500, koyun etini 400 liradan sattıklarını belirtti.
Ekonomi - Ekonomi
6 saat 47 dakika önce

Emekli maaşı promosyonlarında kritik saatler! Emekliler Derneği açıkladı: 15 bin TL verilecek

En düşük emekli maaşına yüzde 49.25 oranında zam yapılmasının ardından 10 bin TL'ye yükseltilmişti. Gelen zam sonrası hem kamu bankaları hem de özel bankalar emekli promosyon ücretlerini güncelledi. ING Bank emekli promosyon ücretini 15 bin TL'ye yükseltti ancak başvurunun bitmesine saatler kaldı. Yüksek promosyon ödemesi yapan bazı bankalar için son başvuru tarihi 29 Şubat olarak belirlendi. Geç kalan bu fırsatlardan yararlanamayacak.
 - Akaryakıta zam mı geliyor?
9 saat 2 dakika önce

Akaryakıta zam mı geliyor? Rusya kapıları kapattı, 6 ay ihraç etmeyecek

Rusya, petrol rafinerilerinde yaşanan bakım çalışmaları nedeniyle olası bir yakıt kıtlığını önlemek amacıyla benzin ihracatına 6 ay süreyle yasakladı. Yarından itibaren geçerli olacak yasağın, uluslararası petrol piyasasını nasıl etkileyeceği merak ediliyor.
 - Doğal gaza mart ayında zam yapılacak mı?
9 saat 8 dakika önce

Doğal gaza mart ayında zam yapılacak mı? BOTAŞ'tan açıklama geldi

Doğal gaza mart ayında zam yapılıp yapılmayacağı sorularına BOTAŞ'tan cevap geldi. Açıklamada mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı gazın satış tarifesinde değişiklik yapılmadığı kaydedildi.
Ekonomi - Ekonomi
9 saat 16 dakika önce

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz enflasyonda düşüş için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Yılın ikinci yarısında yıllık bazda enflasyon düşüşünü çok belirgin bir şekilde göreceğiz. 2025’de ise bu süreç çok daha ileri aşamalara taşınmış olacak. OVP yüzde 15 hedefimiz var. 2026’da ise yeniden tek haneli rakamlara kavuşturmaya kararlıyız” dedi.
 - Altında yeni rekor! ABD verisiyle fiyatlar ivmelendi
9 saat 28 dakika önce

Altında yeni rekor! ABD verisiyle fiyatlar ivmelendi

Altın, dolar ve borsada son dakika! 29 Şubat işlemlerinde kritik gelişme, altın fiyatlarında yaşandı. ABD’de açıklanan “Ocak Ayı Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları” geriledi. Enflasyonist baskının azalmasına işaret eden bu veri “güvercin FED” beklentisini artırdı. Ons altın 2050 dolara yaklaştı. Serbest piyasada işlem gören gram altın 2058 TL ile rekor kırdı. Dolar bugün 31,22 TL seviyesinde yatay görünüm sergilerken; BİST100 endeksi gelen tepki alımlarıyla birlikte yüzde 1,45 yükseldi ve 9193 puana çıktı. 
Ekonomi - Ekonomi
10 saat 4 dakika önce

ABD borsalarında 'enflasyon' yükselişi

Wall Street hisse senetleri, ABD enflasyon raporunun piyasa beklentilerini karşılamasının ardından yükselişe geçti. Nasdaq'ta işlem gören başlıca endeksler günün erken saatlerinde yeşile döndü.
 - "Ekonomi kötü" diyenlere büyüme rakamlarıyla cevap verdi
12 saat 28 dakika önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ekonomi kötü" diyenlere büyüme rakamlarıyla cevap verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomi kötü" diyenlere büyüme rakamlarıyla cevap verdi. Erdoğan, "Yüzde 4,5 büyüyerek çok önemli bir başarıya imza attık. Hani ekonomi kötüydü. Muhalefet hani yandık, öldük, bittik diyordunuz ne oldu? 14 çeyrektir üst üste büyüme gerçekleştirdik" dedi. 
Ekonomi - Ekonomi
12 saat 48 dakika önce

Bizim Toptan 45 temel ürünü 2023 fiyatlarıyla satışa sundu

Bizim Toptan, 8 Şubat-8 Mart tarihleri arasında temel ihtiyaçlardan oluşan toplam 45 ürünü, 2023 fiyatlarıyla bireysel müşterilerine satışa sunuyor.
 - Merkez Bankası rezervleri 1 haftada 2,5 milyar dolar eridi
13 saat 19 dakika önce

Merkez Bankası rezervleri 1 haftada 2,5 milyar dolar azaldı

Merkez Bankası rezervleri son haftalarda gerilemeye devam ediyor. 23 Şubat haftasında toplam rezervler bir önceki haftaya göre 2 milyar 458 milyon dolar azalarak 131 milyar 750 milyon dolara geriledi.
 - Türkiye büyüme rakamlarıyla birçok ülkeyi geride bıraktı!
13 saat 33 dakika önce

Türkiye büyüme rakamlarıyla birçok ülkeyi geride bıraktı! OECD'de ikinci, G20'de üçüncü olduk

Türkiye, 2023'ün son çeyreğinde yüzde 4 büyürken, 2023 genelinde ise yüzde 4,5 büyüme kaydetti. Böylece Türkiye, OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ikinci ülke, G20'de ise en hızlı büyüyen üçüncü ülke oldu.
 - İşte masadaki riskler
13 saat 47 dakika önce

TCMB son PPK özetini yayımladı: İşte masadaki riskler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetini yayımladı. Özette enflasyon nedeniyle uygulanacak sıkı para politikalarının yanında jeopolitik riskler gibi küresel ekonomik risk faktörleri öne çıktı.
 - Konut kredisinde yeni dönem! Riskli yapı detayı...
14 saat 9 dakika önce

Konut kredisiyle ilgili yeni karar! Riskli yapı sahiplerine kolaylık sağlanacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), konut kredisinde riskli yapı sahipleri için kredi sınırı muafiyeti getirdi. Riskli yapı nedeniyle yıkılan veya hakkında yıkım kararı verilen konutlar, konut malikliği nedeniyle değerlendirmeye alınmayacak.
 - Apple’dan bekliyorduk iCar Chery’den geldi…
14 saat 20 dakika önce

Çin'den ABD'ye ters köşe! Apple’dan bekliyorduk iCar Chery’den geldi…

Dünyanın en güçlü teknoloji şirketi Apple’ın on yıllık otomobil hayali iCar’dan vazgeçtiği açıklandı. Şirket bu haberden sonra borsada ani değer kayıpları yaşarken hemen ertesi gün Çin’den gelen bir haber dikkatleri üzerine çekti. Chery, iCar adını verdiği yeni elektrikli SUV modelini dünyaya tanıttı, işte detaylar...
 - Borsada 'tech mania' rallisi!
14 saat 21 dakika önce

Borsada 'tech mania' rallisi! Dünyanın gözü burada

Borsa İstanbul’da işlem gören BIST Teknoloji endeksi son dönem performansı ile dünyanın gündeminde. Financial Times, borsada teknoloji hisseleri öncülüğünde yaşanan yükselişe dikkat çekti. Haberde rallinin nedeninin 'tech mania' olduğu ifade edildi.
 - Murat Kurum'un son vaadi ilk işini kuracak gençlere
15 saat 54 dakika önce

Murat Kurum'un son vaadi ilk işini kuracak gençlere: 100 bin TL destek vereceğiz

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar’da gençlerle bir araya geldi. Kurum, ilk işini kuracak gençlere 100 bin TL sermaye desteği vereceklerine dikkat çekti.
 - Milyonlara 5 yıl erken emeklilik imkanı geliyor!
16 saat 12 dakika önce

BağKur ve SSK'lıların prim günleri eşitlenecek mi? Milyonlara 5 yıl erken emeklilik imkanı

Son dönemde birçok esnafın en çok araştırdığı konuların başında "BağKur ve SSK'lıların prim günleri eşitlenecek mi?" sorusuna cevap arıyor. Sosyal güvenlik alanında 2 düzenleme yapılması bekleniyor. Bunlardan ilki ev hanımlarına emeklilik imkanı ve ikincisi ise SSK ve BağKur'luların prim günlerinin eşitlenmesi. Eğer düzenleme gerçekleşirse BağKur'lular 5 yıl erken emekli olabilecek.
 - Yüzlerce kişi işsiz kalacak
16 saat 41 dakika önce

Dev şirket resmen duyurdu! Yüzlerce kişi işsiz kalacak

Dünyaca ünlü oyun şirketleri peş peşe işten çıkarma kararları almaya başladı. Sony ve Riot Games'in ardından ABD'li video oyun şirketi Electronic Arts da işten çıkarma yapacağını duyurdu. Şirket çalışanlarının yüzde 5'ini işten çıkaracak.
 - Ücretler fahiş kiralarla yarışıyor
16 saat 56 dakika önce

Nakliye fiyatları vatandaşı 'taşınmaktan' vazgeçirdi! Ücretler fahiş kiralarla yarışıyor

Fahiş kiralarla yarışan ev taşıma ücretleri vatandaşı 'taşınmaktan' vazgeçirdi. Yapılan bir araştırmada özellikle Avrupa Yakası'nda yaşayanların son 1 yıldır taşıma oranlarının yüzde 50'ye düştüğü görüldü. Evden eve taşıma fiyatlarında yüzde 25-30 arası artış kaydedilirken, taşıma fiyatları 1+0 daireler için 4 bin TL, 1+1 ev taşıma fiyatlarında 7 bin TL, 2+1 dairelerde ise 9 bin TL oldu.
Ekonomi - Ekonomi
17 saat 1 dakika önce

Çukurova kesenin ağzını açtı! En düşük maaş 47 bin lira

Çukurova Belediyesi kadrolu işçi maaşlarında rekor artış kararı aldı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “İşçilerimiz için ne yapsak azdır” diyerek en düşük işçi maaşının 47 bin TL olacağının müjdesini verdi.
Döviz Çevirici
Bugün 1000 ₺ Ne Oldu
Dolar
1004.6
Euro
1001.5
Altın
1002.9
BIST
1014.5