Galatasaray'ın forma sponsoru Puma oldu! 5 yılda 25 milyon euro gelir

Galatasaray, Puma ile 2024-2025 sezonunun başından itibaren geçerli olmak üzere 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzalandığını açıkladı.

- Güncelleme Tarihi:
Galatasaray'ın forma sponsoru Puma oldu! 5 yılda 25 milyon euro gelir
Spor|Editör: Kemal Ilıkan

Galatasaray'ın forma sponsoru değişti. Son yıllarda Nike'la devam eden Aslan, Alman spor giyim devi Puma'yla 5 yıllık sponsorlık anlaşması imzaladı. Sarı-Kırmızılılar bu anlaşmayla dev bir geliri de kasasına koydu.

YENİ FORMALAR 1 TEMMUZ'DA ÇIKACAK

Forma sponsorluğu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "Şirketimiz ile Puma Spor Giyim Sanayi AŞ (Puma) arasında, 2024-2025 futbol sezonunun başlayacağı tarih olan 01.07.2024 Tarihinden itibaren başlayacak ve 2028-2029 futbol sezonunun sona erme tarihi olan 30.06.2029 tarihinde sona erecek ve 5 (beş) futbol sezonu için geçerli olacak bir Sponsorluk ve Lisans Sözleşmesi akdedilmiştir.

25 MİLYON EUROLUK SPONSOR GELİRİ

Puma, işbu Sponsorluk ve Lisans Sözleşmesi kapsamında şirketimize toplamda net 25.000.000 Euro tutarında bir sabit ödeme, sportif başarıya dayalı oluşturulmuş olan prim ve ödül sistemine uygun olarak prim ödemesi ve bunların dışında ayrıca Puma tarafından satışı yapılacak olan şirketimiz lisanslı ürünleri üzerinden hesaplanacak tutarda telif ödemesi yapacaktır" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...