Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Kritik GİK toplantısı öncesi Bahadır Erdem'den Akşener'e çağrı: "Son fırsat"

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Kritik GİK toplantısı öncesi Bahadır Erdem'den Akşener'e çağrı: "Son fırsat"
Meral Akşener, Chp, İş Birliği, Haber

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İYİ Parti’den istifa eden Bahadır Erdem, yerel seçimlerde CHP ile iş birliği konusunda kararın verileceği İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı öncesinde Meral Akşener'e çağrıda bulunarak "son fırsat" uyarısı yaptı. Erdem, "En azından İstanbul ve Ankara gibi önemli büyükşehirlerde, oy bölünmesi sonucunda kaybedilmesi neredeyse kesin olan ilçeleri kapsayacak şekilde yapılacak bir iş birliği emin olun her kesimi tatmin edecek, böylece çözüm bulunmuş olacaktır" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'nin Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk ile Adalet Politikaları Başkanı olarak görev yapan Bahadır Erdem, geçtiğimiz günlerde partisinden istifa etmişti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yerel seçimlerde "iş birliği" teklifi yapması üzerine Akşener, konuyu İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında görüşeceklerini söylemişti. İyi Parti'den isatifa eden Bahadır Erdem, Meral Akşener'e GİK öncesinde çağrıda bulundu.

"SON FIRSAT"

Sosyal medya hesabı X'ten açıklama yapan Bahadır Erdem, "Bugün sizin ve GİK üyelerinin önünde son bir fırsat var" diyerek Meral Akşener'i bu fırsatı iyi değerlendirmeleri yönünde çağrıda bulundu.

"MUHALEFET SEÇMENİN GELECEĞİ SİZİN ELİNİZDE" 

Erdem alınacak kararın sadece İYİ Parti'nin ve seçmeninin kaderini değil, tüm muhalefet seçmeninin geleceğini belirleyeceğini ifade etti. Ayrıca Erdem , "Tüm muhalefet seçmeninin önümüzdeki genel seçimlere kadar nasıl bir Türkiye’de yaşayacağı yani geleceği sizin elinizde" ifadelerini kullandı. 

MERAL AKŞENER'E BÖYLE SESLENDİ

X hesabından açıklama yapan Bahadır Erdem'in Akşener'e seslendiği paylaşımı şöyle:

"Bilindiği üzere İYİ Parti cesurlar hareketi olarak yola çıkmış, Türk siyasetinin sıkışmışlığı arasında ezilen milletimize bir nefes, bir yol olmak için kurulmuştur.

Sn. Genel Başkan Meral Akşener ve değerli GİK üyeleri ve İYİ Parti teşkilatı ile birlikte, geçtiğimiz 3 yılda, 'koltuk değil ayakkabı eskitiyoruz' diyerek memleketimizi gezdiğimiz günlerde milletimize her dokunuşumuzun, hangi partili olursa olsun muhalif seçmene nasıl bir umut olduğunu hep birlikte gördük, şahitlik ettik. Ve bu vesile ile de milletimizin gönlünde yer sahibi olduk.

Akabinde yaşanan seçim süreci maalesef başarı ile sonuçlanmamış olsa da unutulmamalı ki milletimizin hatırı sayılır oranda bir kısmı muhalefet partilerine oy vererek, onların haklarını savunma sorumluluğunu muhalefete teslim etmiştir.

Bu sorumluluk vesilesi ile 'gücü arttıkça daha da vurdumduymazlaşan' mevcut tek adam rejimi karşısında muhalif seçmenin tek umudu hala daha CHP ve İYİ  Parti’nin mantık, akıl ve adil bir çerçevede yapacağı iş birliğine bağlıdır.

"DÜŞENCELERİM ONAAYLANMADIĞI İÇİN PARTİDEN AYRILDIM"

Sn. Genel Başkan Meral Akşener;

Seçimden sonraki süreçte sizinle her yüzyüze görüşmemizde partiler arası iş birliğinin devamının kıymetini, özellikle İstanbul ve Ankara belediyelerinin muhalefette kalmasının seçmen nezdindeki moral ve bir sonraki seçimin motivasyonu için çok ama çok önemli olduğunu defaatle belirttim. Siz de her defasında beni dinlediniz ve düşüneceğinizi belirttiniz. Devam sürecindeki söylem ve eylemler bu düşüncemi onaylar nitelikte olmadığı için partiden ayrıldım. 

"GİK ÜYELERİNİN ÖNÜNDE BİR FIRSAT VAR" 

Ve fakat bugün sizin ve GİK üyelerinin önünde son bir fırsat var. Alacağınız karar ile sadece İYİ Parti’nin ya da İYİ Parti seçmeninin kaderini belirlemeyeceksiniz. Tüm muhalefet seçmeninin önümüzdeki genel seçimlere kadar nasıl bir Türkiye’de yaşayacağı yani geleceği sizin elinizde.

"KAYBEDİLECEK BİR PUAN BİLE ÇOK KIYMETLİ"

Maalesef kutuplaştırılan ülkemizde seçimlerde taraflar keskin bir şekilde ikiye bölünmüş dolayısıyla da kaybedilecek bir puan bile çok ama çok kıymetli hale gelmiştir. 

İYİ Parti Genel İdare Kurulu’ndan olası çıkabilecek 81 il ve ilçelerinde seçimlere müstakil girme kararı sonucunda mevcutta muhalefette olan bir çok il ve ilçe belediyesinin oy bölünmesi sonucunda AKP’ye bırakılma ihtimali oldukça güçlüdür.

"SİZDEN RİCAM..."

Bu çerçevede düşünecek olursak, bir hukuk hocası, bir aile babası, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve eski bir yol arkadaşınız olarak sizlerden ricam muhalefetin büyük çabalarla sahip olduğu ve çok kıymetli olan bu güç birliğinden yana tavır koymanızdır.

Tabi ki her daim söylediğim ve doğru bulduğum üzere İYİ Parti müstakil bir partidir ve kendi adaylarını çıkarma hakkına da sonuna kadar sahiptir. Bu vesile ile söz konusu çağrımın yanlış anlaşılmaması üzere altını çizerek şunu vurgulamak isterim.
İş birliği ile her zaman kastettiğim paydaş partilerin akılcı ve adil bir işbirliğinde uzlaşmasıdır.

"İŞ BİRLİĞİ HER KESİMİ TATMİN EDECEK"

Dolayısı ile en azından İstanbul ve Ankara gibi önemli büyükşehirlerde, oy bölünmesi sonucunda kaybedilmesi neredeyse kesin olan ilçeleri kapsayacak şekilde yapılacak bir iş birliği emin olun her kesimi tatmin edecek, böylece çözüm bulunmuş olacaktır.

"BİLE BİLE KAYBETTİRMEK" 

Muhalefet seçmenine ülkeden ümidi tümüyle kestirerek ve siyasetten nefret eder hale getirerek hiç bir partinin ülkenin gelecekteki ümidi haline gelmesi mümkün değildir. Bile bile muhalif seçmene şehrini kaybettirmek hiç bir siyasi partiye güç ya da itibar sağlamaz. 

Bugün için en önemlisi AKP ve ortaklarının ülkeyi içine soktuğu bu sıkışmış siyasi rejimde İstanbul, Ankara ve bir çok ili yeniden muhalefetin kazanmasını elbirliği ile çalışarak sağlamaktır.

Son olarak tekrar vurgulamak isterim. Önümüzdeki yerel seçim sadece bir yerel seçim değildir. 27 Mart 1994’teki yerel seçimde yaşanan bölünmenin doğurduğu sonucun bugün ülkenin başına neler açtığı apaçık ortadayken umarım tekrar aynı hata yapılmaz."

 

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.