Dünya Erkekler Günü mesajları sözleri 19 Kasım! Babaya, kardeşe, sevgiliye en güzel Dünya Erkekler Günü mesajları!

19 Kasım Dünya Erkekler Günü mesajları sözleri! Babaya, kardeşe, sevgiliye en güzel Dünya Erkekler Günü mesajları! Sosyal medyada sık sık adından söz ettiren Dünya Erkekler Günü mesajları sözleri araştırılıyor. Son yıllarda erkekler için de kutlanmaya başlanan bu anlamlı günle ilgili mesajlar haberimizde…

- Güncelleme Tarihi:
Yaşam|Editör: Tahsin Erkin Erk

Dünya Erkekler Günü mesajları sözleri! 19 Kasım en güzel, anlamlı Dünya Erkekler Günü mesajları haberimizde! Son yıllarda erkekler için de kutlanmaya başlanan bazı günler sosyal medyada gündem oluyor. 19 Kasım için ilan edilen Erkekler Günü de merak ediliyor. Birbirinden güzel Erkekler Günü mesajları sözleri sizlerle!

DÜNYA ERKEKLER GÜNÜ MESAJLARI SÖZLERİ

Bir baba, hayatına başlaması için oğlunu besler, daha da önemlisi, bir insan olmasına yardım eder. Dünya Erkekler Günü kutlu olsun!

Bir erkeğin içindeki gücünü göstermek için fiziksel güç kullanmasına gerek yoktur, hayatın zorluklarından korkmadan yüzleşmek meselesidir, Mutlu erkekler günü.

Gerçek bir erkek, başkalarının onun hakkında ne düşündüğünü umursamıyor ve onun içinde barışı sağlamak için yapması gerekeni yapıyor, mutlu erkekler günü

Gerçek bir erkek nasıl mücadele edileceğini bilir. Sevdiklerini sever ve güvende tutar, herkese mutlu erkekler günü. Sensiz hayatımı hayal edemiyorum. Hayatımın en önemli adamına mutlu bir erkekler günü diliyorum.

Bugün dünyadaki tüm erkeklere saygı gösterme günü. Mutlu erkekler günü. Gerçek bir adam, yakınlarını ve sevdiklerini korumak için hayatını feda edebilir. Mutlu erkekler günü.

"Erkekler öğrenmezse, erkekler bilemez." - Douglas Wilson

"Erkek olmak doğum meselesidir. Erkek olmak yaş meselesidir. Fakat centilmen olmak bir seçim meselesidir." - Vin Diesel

Başarılı bir adam olmaya çalışmayın, daha çok değerli bir adam olmaya çalışın. ”Albert Einstein

“Bir erkek, mesleği ne olursa olsun, yaşayacağı bir şifre ve şifreye sahip olmalı.” - John Wayne

“Bir kadın basitçe, ama bir erkek olmalı. Erkeklik riskli ve zor. Bir kadının isyanı ile elde edilir ve sadece diğer erkekler tarafından onaylanır. Duyarlılığa zorlanan erkeklik hiç erkeklik değildir. ”–Camille Paglia

DÜNYA ERKEKLER GÜNÜ NEDİR?

Uluslararası Erkekler Günü (International Men's Day - IMD) her yıl 19 Kasım'da kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafında da desteklenen uluslararası bir gündür. Dünya Erkekler Günü olarak da bilinmektedir. İlk olarak Prof. Dr. Thomas Oaster tarafından 7 Şubat 1992 tarihinde dile getirilmiştir bir projedir. Resmi olarak ise kabul edilmesi ve kutlanması ise ilk defa 1999 yılında Trinidad-Tobago'da gerçekleşmiştir.

Uluslararası Erkekler Günü, günümüzde yetmişin üzerinde ülkede tarafından desteklenmekte ve kutlanmaktadır. Dünya Erkekler Günü, UNESCO'da da dile getirilmiş ve Ingenborg Breines Kadın ve Barış Kültür Müdürü tarafından " Bu mükemmel bir fikir ve bazı cinsiyet dengelerini bize verecektir " sözleri ile önemi anlatılmıştır.

Uluslararası Erkekler Günü'nün kutlanma amacı cinsiyetler arası ilişkilerin geliştirilmesi, erkeklerin rol model olduğu durumların vurgulanması, erkeklerin yaşadığı cinsiyete bağlı eşitsizlikler vs. birçok konuyu içerir.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...