İngiltere'de bir uçağın tuvaletinden düşen ve havada buz parçalarına dönen atıklar park halindeki bir karavanda büyük hasara yol açtı. Büyük buz parçaları karavanın tavanını delip yerde oyuk açarken, karavanın sahibi Caroline Guy kılpayı farkla ölümden kurtuldu.

Pattingham'da yaşayan Guy (52), sabah bir "patlama" ile uyandığını ve önce bunun bir hırsızlık vakası olduğunu sandığını söyledi. 2 senedir arsasındaki karavanda yaşayan Guy, banyo bölümünün tavanından girip, eşyaları parçalayarak yeri bile delen kütlenin buz parçaları olduğunu gördü. "Yerde kahverengi ve sarı buz parçaları vardı. 7 saat geçmesine rağmen buzlar erimedi" diyen Guy, bu parçaları delil olarak derin dondurucusunda saklıyor. 2 çocuk annesi Guy, "Buz kütlelerinin benim de çocuklarımın da üzerine düşmemesi büyük şans. Birine isabet etse öldürebilirdi" diye konuştu.

FOTO GALERİ

Olaydan önce karavanı satışa çıkardığını söyleyen kadın, artık karavanın para etmeyeceğini ifade etti.

İngiltere'de Sivil Havacılık İdaresi CAA, buz kütlelerinin muhtemelen bir uçağın tuvaletindeki "sızıntıdan" kaynaklandığını bildirdi. CAA, bu tür olayların zaman zaman yaşandığını kaydetti.