Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

UÇAK SEFERLERİ İPTAL Mİ 26 KASIM 2023: İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen'de THY Pegasus uçuşları iptal mi edildi?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
UÇAK SEFERLERİ İPTAL Mİ 26 KASIM 2023: İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen'de THY Pegasus uçuşları iptal mi edildi?
Haber

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Uçak seferleri iptal mi 26 Kasım 2023 tarihinde yolculuk yapacak vatandaşların en yakından takip ettiği konular arasında yer alıyor. Çünkü bazı uçuşların iptal olduğu bilgisi öğrenildi. İstanbul'da gece yarısı başlayan şiddetli fırtına dere ve denizlerin taşmasına, ağaçların devrilmesine ve çatıların uçmasına neden oldu. Son yıllardaki en kuvvetli fırtınalardan biri İstanbul'da yaşanırken bazı uçuş seferlerinin de iptal edildiği bilgisi geldi. Şimdilik sadece İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçuşların iptal edildiği açıklandı. Peki THY Pegasus 26 Kasım iptal olan uçuş seferleri belli mi?  Hangi uçuşlar iptal oldu? İşte, Sabiha Gökçen Havalimanı THY ve Pegasus iptal edilen uçak seferleri listesi...

Uçak seferleri iptal mi 26 Kasım 2023 sıcak gündemin birinci maddesi haline geldi. Uçak seferlerinin iptal edilip edilmediği sorusu, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılan resmi açıklama ile cevap buldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarına istinaden, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda planlanan bazı uçuşlar iptal edildi. Bu durumla ilgili güncel bilgileri merak eden vatandaşlar, 26 Kasım'da Türk Hava Yolları ve Pegasus'un iptal ettiği uçuş listesini Sabiha Gökçen'in resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirler. İstanbul Havalimanı'nı işleten HEAŞ (Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş.) tarafından yapılan açıklamada, "Yolcuların uçuşlarıyla ilgili en güncel durumu öğrenmek için ilgili havayolu şirketinin resmi internet siteleri ve çağrı merkezlerini takip etmeleri önerilmektedir" ifadesine yer verildi. İşte, 26 Kasım'da iptal edilen uçak seferleri listesi.

UÇAK SEFERLERİ İPTAL Mİ 26 KASIM 2023

İstanbul'da hafta sonu beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçuş kapasitesi düşürüldü. 26 Kasım pazar günü ise saat 15.00' kadar olan seferlerde yüzde 15 oranında uçuşların iptal edilmesine karar verildi.

İstanbul Havalimanı işletmecisi HEAŞ (Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş.)'tan yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları dolayısıyla Meteorolojik Acil Durum Komitesi (MADKOM)'nin kararına göre kapasite düşürüldüğü belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yurt genelinde ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle, 25.11. 2023 tarihindeki uçuşların yüzde 5 oranında, 26.11.2023 tarihinde 14:59'a kadar olan uçuşların yüzde 15 oranında iptal edilmesine karar verilmiştir. Tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili havayolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir" denildi.

UÇAK SEFERLERİ İPTAL Mİ 26 KASIM 2023: İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen'de THY Pegasus uçuşları iptal mi edildi?

İPTAL UÇAK SEFERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Sabiha Gökçen THY-Pegasus uçak iptallerini aşağıdaki ekrandan öğrenebilirsiniz.

SABİHA GÖKÇEN UÇUŞ BİLGİ EKRANI

İptal olan sefer bilgilerine Pegasus ve THY'nin internet sitesi üzerinden bilet bilgilerinizi girerek de öğrenebilirsiniz.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...