Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Erkan Özerman kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? Best Model of Turkey Kurucu Başkanı Erkan Özerman’ın hayatı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Erkan Özerman kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? Best Model of Turkey Kurucu Başkanı Erkan Özerman’ın hayatı
Vefat, Kimdir, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Türk tasarımcı ve organizatör olan Erkan Özerman hayatını kaybetti. Vefat haberinin ardından, ‘Erkan Özerman kimdir, nereli, kaç yaşındaydı, neden öldü?' soruları merak konusu edildi. İşte, Erkan Özerman’ın hayatı…

Kanserler mücadele eden Erkan Özerman, bugün tedavi altında olduğu hastanede hayatını kaybetti. Erkan Özerman’ın ölüm haberinin ardından, ‘Erkan Özerman kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü?’ soruları merak konusu edildi. İşte, Erkan Özerman’ın hayatı…

ERKAN ÖZERMAN KİMDİR?

4 Kasım 1938 tarihinde İstanbul doğumlu olan Erkan Özerman Türk prodüktör, organizatör ve sanatçı menajerleri gibi birçok ünvanın sahibidir. Galatasaray Lisesi ve Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu'ndan mezuniyetini tamamladıktan sonra birçok gazetede sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yaptı. Bunların yanı sıra Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü görevlerini yürüttü.
Türkiye'de eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu olarak önem teşkil eder. 1976 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanı'dır.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...