Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Erzincan İliç Belediyesi Başkan hangi partiden? Erzincan İliç nüfusu kaç? İliç Belediyesi hangi partiden?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Erzincan İliç Belediyesi Başkan hangi partiden? Erzincan İliç nüfusu kaç? İliç Belediyesi hangi partiden?
Erzincan, İliç, Maden, Yerel Seçim, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İliç Erzincan’ın 8 ilçesinden biridir. ‘Erzincan İliç ilçesi Belediye Başkanı hangi partiden? seçildi sorusu yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri öncesi merak edildi. Peki, Erzincan İliç ilçesini hangi parti kazandı, hangi parti yönetiyor? Erzincan İliç ilçesi nüfusu kaç? İşte detaylar…

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler yaklaşırken hangi ilçeyi hangi parti yönetiyor merak konusu oldu. Merak konusu edilen ilçelerden biri de Erzincan’ın İliç ilçesi. Peki, İliç Belediyesi’ni hangi parti yönetiyor? İliç Belediyesi Başkanı kim? İliç Belediyesi hangi partiden? İşte detaylar…

İLİÇ BELEDİYESİ HANGİ PARTİDEN?

Erzincan İliç Belediyesi Başkanı Mustafa Gürbüz 2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’nin adayı olarak girdiği seçimlerden oyların yüzde %55,38 alarak belediye başkanı seçilmiştir.

MUSTAFA GÜRBÜZ KİMDİR?

İliç’in yerel siyasetinde etkili bir isim olan Mustafa Gürbüz İlkokuldan mezun olarak, iş hayatına atıldımıştır. Emekli olduktan sonnra, dünyaya geldiği Erzincan İliç ilçesinde, AK Parti'nin İliç İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir. AK Parti'nin Erzincan İliç Belediye Başkan adayı olduğu 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde belediye başkanı seçilmiştir. Siyasi hayatına Refah Partisi Yönetim Kurulu üyesi olarak başlamıştır. 14 Ağustos 2001'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye sevdasına ve davasına bağlılıkla ilçe başkanlığı görevini üstlenmiştir. 31 Mart 2019 Belediye Seçimlerinde Belediye Başkanı oldu ve halen bu görevi yürütmektedir. Gürbüz, evli ve 5 çocuk babasıdır.

ERZİNCAN İLİÇ NÜFUSU KAÇ?

Erzincan İliç ilçesinin toplam nüfusu 2000 sayımına göre 7.691’dir. Nüfusun 2361`i İlçe merkezinde 5330`u ise köylerde yaşamaktadır. İlçeye 58 köy ve 23 mezra bağlıdır.

Erzincan İliç Belediyesi Başkan hangi partiden? Erzincan İliç nüfusu kaç? İliç Belediyesi hangi partiden?

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...