Patlıcanların kararmasını önleme yolu! Artık mutfakta bu işi yapmak çok kolay

Patlıcanların kararmasını önlemek için birçok yöntem bulunmaktadır.

- Güncelleme Tarihi:
Patlıcanların kararmasını önleme yolu! Artık mutfakta bu işi yapmak çok kolay

Patlıcanlar, Türk mutfağının vazgeçilmez sebzelerindendir. Ancak patlıcanları hazırlarken kararmaları, yemeğin görünümünü olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, patlıcanların kararmasını önlemenin yollarını sizler için araştırdık ve 4 tüyo hazırladık.

1. Patlıcanları dilimledikten sonra hemen pişirin


Patlıcanlar, havayla temas ettiklerinde kararmaya başlarlar. Bu nedenle, patlıcanları dilimledikten sonra hemen pişirmeniz gerekmektedir. Ayrıca, patlıcanları dilimlerken keskin bir bıçak kullanmanız, patlıcanların daha az hasar almasını sağlayacaktır.

2. Patlıcanları tuzlu suda bekletin


Patlıcanları tuzlu suda bekletmek, hem kararmalarını önleyecektir hem de acısını azaltacaktır. Patlıcanları dilimledikten sonra tuzlu suya koyun ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Daha sonra suyunu süzün ve patlıcanları kullanmaya başlayın.

Patlıcanların kararmasını önleme yolu! Artık mutfakta bu işi yapmak çok kolay

3. Patlıcanları limonlu suya batırın


Patlıcanları limonlu suya batırmak da kararmalarını önlemek için etkili bir yöntemdir. Limonun asitliği, patlıcanların kararmasını engeller. Patlıcanları dilimledikten sonra limonlu suya batırın ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra patlıcanları kullanabilirsiniz.

4. Patlıcanları yağda kızartmadan önce suda bekletin


Patlıcanları yağda kızartmadan önce suda bekletmek, hem yağın daha az emilmesini sağlayacak hem de patlıcanların kararmasını önleyecektir. Patlıcanları dilimledikten sonra suda bekletin ve daha sonra kızartma işlemine geçin.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...