KABİNE TOPLANTISI EMEKLİ İKRAMİYESİ SON DURUM - Çalışan emekliye ve çiftçilere 5000 TL emekli ikramiyesi verilecek mi?

Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

Kabine Toplantısı emekli ikramiyesi son durum nedir? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Kabine Toplantısı gerçekleştirildi. Peki Cumhuriyet Bayramına özel tek defaya mahsus gönderilen 5 bin TL emekli ikramiyesinden çalışan emekliler ve çiftçiler yararlanabilecek mi? İşte tüm gelişmeler...

KABİNE TOPLANTISI EMEKLİ İKRAMİYESİ SON DURUM - Çalışan emekliye ve çiftçilere 5000 TL emekli ikramiyesi verilecek mi?

Kabine Toplantısı emekli ikramiyesi son durum hem çalışan emekliler hem de Çiftçi Kayıt SistemiNe kayıtlı ÇKS'liler tarafından gündemde tutuluyor. Bilindiği üzere Cumhuriyet Bayramına özel bir defaya özel olmak üzere toplamda 12 milyon çalışmayan emekliye 5000 TL ikramiye gönderilmişti. Bu ikramiyeden çalışan emekliler ve ÇKS belgesi olanlar yararlanamazken dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar faydalanmıştı. Tüm gözlerin çevrildiği Kabine Toplantısı geride kaldı. Bu noktada, "mazot ve gübre desteği alan çiftçilere 5 bin TL emekli ikramiyesi ödenecek mi, 5 bin TL emekli ikramiyesi ne zaman yatacak" gibi konular gündemde tutuluyor. İşte çalışan emekliye ve çiftçilere 5000 TL emekli ikramiyesi hakkında tüm merak edilenler.

KABİNE TOPLANTISI EMEKLİ İKRAMİYESİ SON DURUM 

Kabine Toplantısı, 20 Kasım 2023 tarihinde Beştepe'de tüm bakanların katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nda gündemdeki en önemli maddelerin başında Gazze ve dış politikalar geldi. Cumhurbaşkanı'nın daha öncesinde söylediği emekli ikramiyesi, faizsiz evlilik kredisi ve ev hanımlarına emeklilik konusunda herhagi bir açıklama yapılmadı. 

ÇKS KAYDI OLAN EMEKLİLER 5 BİN TL EMEKLİ İKRAMİYESİ ALACAK MI?

5000 TL emekli ikramiyesi çalışmayan emeklilerin hesaplarına gönderildiği için Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi olanlar 5 bin TL emekli ikramiyesi olanağından yararlanamadılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli ikramiyesi alamayan Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) üye vatandaşlar için de ek düzenleme yapılması talimatı vermişti.

ÇKS BELGESİ NEDİR?

ÇKS, zirai politikaların hayata geçirilmesine dair çiftçilere ait tarımsal işleyişin kayıt altına alınması hedefiyle meydana getirildi. Bitkisel üretim yapan ve bu çerçevede Tarım ve Orman Bakanlığınca sağlanan tarımsal desteklerden yararlanmak isteyen üreticilerin ÇKS başvurularını yapmaları gerekiyor

5000 TL İKRAMİYE ÖDEMELERİ YAPILMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılına özel olarak çalışmayan emeklilere 5 bin TL ikramiye verileceğini açıklamıştı.

Talimat doğrultusunda çalışmalar tamamlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 12,2 milyon emekliye 5000 TL Cumhuriyet ikramiyesi ödeme yaptı.

SGK tarafından SSK'lılara 11-12-13 Kasım tarihlerinde, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur'lulara ise 14 Kasım'da toplam 61 milyar TL ödeme yaptı

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...