TARKAN HASTALIĞI NEDİR? Meğerse megastar hastaymış... Tarkan hasta mı?

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: Türkiye Gazetesi
TARKAN HASTALIĞI NEDİR? Meğerse megastar hastaymış... Tarkan hasta mı?
Tarkan, Hastalık, Hasta

Tarkan hastalığı nedir? Son olarak Taşkent'te konser veren Süper yıldız Tarkan'ın hastalığı ilk kez ortaya çıktı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Tarkan'ın simetri hastası olduğu öğrenildi. Peki Tarkan hasta mı, hastalığı nedir? İşte tüm detaylar...

Tarkan hastalığı nedir? Hafızalara kazınan şarkılarıyla yıllar geçşse bile unutulamayan isimlerden Tarkan instagram hesabı üzerinden ilk kez hastalığını paylaştı. Hayranları, sevenleri hastalığını duyunca şaştı kaldı. Peki Tarkan ne hastası, Tarkan hasta mı? İşte tüm ayrıntılar. 

TARKAN HASTALIĞI NEDİR? 

Tarkan, Özbekistan konseri öncesinde İnstagram hesabından yaptığı açıklamada simetri hastası olduğunu açıkladı. Konser öncesi prova yapan Tarkan, sahne önünde hoparlörü düzelttiği anı yayınlarak, "Ah benim şu simetri takıntım" notuyla paylaştı. Peki simetri hastalığı nedir?

SİMETRİ HASTALIĞI NEDİR?

Simetri hastalığı ifadesi, genellikle obsesif-kompulsif bozukluk (OKB) veya vücut dismorfik bozukluk (VDB) gibi ruhsal sağlık sorunlarıyla ilişkilendirilebilir. Ancak, "simetri hastalığı" terimi, tıbbi bir tanı değildir ve genellikle halk arasında kullanılan bir ifadedir.

Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB): Bu bozukluk, obsesyonlar adı verilen tekrarlayan düşüncelerle ve bu düşünceleri engellemek veya nötralize etmek için yapılan kompulsif davranışlarla karakterizedir. Simetriye aşırı önem verme, düzen ve düzenlilik konusundaki takıntılar OKB'nin bir parçası olabilir.

Vücut Dismorfik Bozukluk (VDB): Bu bozukluk, bireyin kendi görünüşüyle ilgili gerçekçi olmayan bir algıya sahip olmasını içerir. Kişi, vücutlarının belirli bir bölümüyle ilgili bir kusur olduğunu düşünür ve bu düşünce nedeniyle önemli sıkıntı yaşar. Simetri konusundaki takıntılar da VDB'ye eşlik edebilir.

TARKAN HASTALIĞI NEDİR? Meğerse megastar hastaymış... Tarkan hasta mı?

TARKAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Tarkan Tevetoğlu ya da sahne adıyla Tarkan 17 Ekim 1972 tarihinde dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı-şarkı yazarıdır. 1990'lı yılların ilk gününden itibaren Türk pop müziğinde yakaladığı devamlı liste ve satış başarılarıyla Türkiye'de ve dünya çapında tanınırlık elde etti.

 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...