Steam kaçta, ne zaman dolara geçiyor? Steam hesabına dolar kuru ne kadar?

Steam kaçta, ne zaman dolara geçiyor? Oyun tutkunlarının olmazsa olmaz platformu Steam geçtiğimiz aylarda dolar kurunun uygulanacağını açıklamıştı. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 25 ülke için bu karar alınmıştı. Steam'in bugün dolar kuruna güncellenmesi bekleniyor. Bu noktada, "Steam ne zaman dolara geçecek, 1 TL kaç dolar olacak, steam dolar kuru ne zaman güncellenecek 2023 ve steam kur nereden bakılır" gibi sorular gibi gündemde. 

- Güncelleme Tarihi:
Steam kaçta, ne zaman dolara geçiyor? Steam hesabına dolar kuru ne kadar?

Steam kaçta ne zaman dolara geçiyor? Dijial oyun platformu Steam, 25 ülkede TL desteğini kaldırma kararı aldığını geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Steam Türkiye mağazalarında bundan sonra dolar kuru sabit olarak tutulacak. Böylelikle steam üzerinde USD kullanmayan ülke kalmayacak. Peki Steam ne zaman dolara geçecek, 1 TL kaç dolar olacak, steam dolar kuru ne zaman güncellenecek 2023 ve stem kur nereden bakılır? İşte steam dolar kuru güncellemesi hakkında tüm merak edilenlerin cevabı.

STEAM KAÇTA, NE ZAMAN DOLARA GEÇİYOR?

Steam platformunda 20 Kasım'dan itibaren Türkiye’de (ilave 25 ülke/bölge) tüm ödemeler dolar şeklinde yapılacak. Dolara saat kaçta geçecek henüz açıklanmadı ancak gece yarısı 01.00 ile 03.00 saatleri arasında gerçekleşmesi öngörülüyor.

Steam kaçta, ne zaman dolara geçiyor? Steam hesabına dolar kuru ne kadar?

STEAM DOLAR KARARINI BÖYLE AÇIKLAMIŞTI

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 25 ülke için yerel para birimini kaldırararak doları sabitlme kararı alan Steam, gelen tepkiler üzerine, “Arjantin ve Türkiye'de son yıllarda yaşanan döviz kuru oynaklığı, oyun geliştiricilerinin oyunları için uygun fiyatları seçmelerini ve güncel tutmalarını zorlaştırdı. Geliştirici buluşmalarımızda ve sohbetlerimizde bunu yüksek sesle ve net bir şekilde duyduk. Buna ek olarak, sürekli döviz dalgalanmaları, ücretler, vergiler ve lojistik sorunlar nedeniyle Steam ödeme yöntemlerini bu ülkelerde çalışır durumda tutmakta zorlandık. Bu nedenden dolayı 20 Kasım'dan itibaren Arjantin ve Türkiye başta olmak üzere (ilave 25 ülke/bölge) tüm ödemeler dolar olacaktır.” açıklamasını yaptı. 

STEAM'İN DOLARA GEÇECEĞİ 25 ÜLKE

Orta Amerika

Belize
El Salvador
Guatemala
Honduras
Nikaragua
Panama

Güney Amerika

Arjantin
Bolivya
Ekvador
Guyana
Paraguay
Surinam
Venezuela

MENA-USD Bölgesi

Orta Doğu
Bahreyn
Mısır
Irak
Ürdün
Lübnan
Umman
Filistin
Türkiye
Yemen

Kuzey Afrika

Cezayir
Libya
Fas
Tunus
Sudan

Steam kaçta, ne zaman dolara geçiyor? Steam hesabına dolar kuru ne kadar?

STEAM NEDİR? 

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtılan bir dijital oyun dağıtım platformudur. Steam, oyunları satın almanıza, indirmenize, yüklemenize ve güncellemenize olanak tanır. Ayrıca oyun içi iletişim, çok oyunculu oyunlar için sunucu barındırma, başarılar kazanma ve diğer çeşitli özellikleri destekler.

Steam, birçok farklı oyun geliştirici ve yayıncısı tarafından desteklenen geniş bir oyun kütüphanesine sahiptir. Kullanıcılar, platform üzerinde oyun satın alabilir, koleksiyonlarına ekleyebilir ve oyunlarını çevrimiçi olarak oynayabilirler. Ayrıca Steam Workshop gibi özelliklerle oyuncular, oyun modları, haritalar ve diğer içerikleri paylaşabilir ve indirebilirler.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...