Milli Güvenlik Siyaset Belgesi nedir? Milli Güvenlik Siyaset Belgesi PDF metni var mı, konusu nedir?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Milli Güvenlik Siyaset Belgesi nedir? Milli Güvenlik Siyaset Belgesi PDF metni var mı, konusu nedir?

Güncel Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Milli Güvenlik Siyaset Belgesi nedir, PDF var mı, gizli mi? | Devletin "gizli anayasası" olarak nitelendirilen ve kamuoyunda "Kırmızı Kitap" olarak adlandırılan Milli Güvenlik Siyaseti Belgesinin güncellenmesine yönelik çalışma başlatıldı. Peki, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi nedir, gizli mi? Milli Güvenlik Siyaset Belgesi konusu ve güncellemeye ilişkin detaylar…

Milli Güvenlik Siyaset Belgesi nedir? Kamuoyunda "Kırmızı Kitap" olarak adlandırılan Milli Güvenlik Siyaseti Belgesinin güncellenmesine yönelik çalışma başlatıldı. Peki, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi nedir? Milli Güvenlik Siyaset Belgesi konusu ve güncellemeye ilişkin ayrıntılar haberimizde…

MİLLİ GÜVENLİK SİYASET BELGESİ NEDİR?

Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi, içeriği itibarıyla devletin iç ve dış tehdit algılamalarını madde madde ortaya koyan bir belge niteliğini taşıyor.

Belge, tehditteki değişikliklere göre belirli aralıklarla Milli Güvenlik Kurulu toplantılarında güncelleniyor.

Milli güvenliğin sağlanması ve milli hedeflere ulaşılması amacıyla Milli Güvenlik Kurulunun belirlediği görüşler dahilinde iç, dış ve savunma hareket tarzlarına ait esasları kapsayan Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi son olarak 30 Eylül 2019'da Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu toplantısında ele alınmıştı.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada konuyla ilgili "Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada meydana gelen gelişmelerin milli güvenliğimize yönelik tesirlerinin tüm yönleriyle değerlendirilmesi suretiyle hazırlanan Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi görüşülmüş ve uygun bulunmuştur." ifadesine yer verilmişti.

Milli Güvenlik Siyaset Belgesi nedir? Milli Güvenlik Siyaset Belgesi PDF metni var mı, konusu nedir? - 1. Resim

MİLLİ GÜVENLİK SİYASET BELGESİ GÜNCELLENECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine, Milli Güvenlik Siyaseti Belgesinin güncellenmesi için Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği harekete geçti.

Gizliliği nedeniyle kamuoyunda, "Kırmızı Kitap" olarak da anılan belgenin güncellenmesine yönelik Bakanlıklardan ve ilgili kuruluşlardan görüşler istenmeye başladı.

Çalışmaların ardından konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında, nisan ayının başında yapılması planlanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında ele alınması bekleniyor.

Düzenleyen:  - Güncel
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...