İSTANBUL'DA SUYA ZAM GELDİ Mİ? 2023 Kasım'da İBB, İstanbul'da suya zam yaptı mı, yüzde kaç zam talebi geldi?

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: Türkiye Gazetesi
İSTANBUL'DA SUYA ZAM GELDİ Mİ? 2023 Kasım'da İBB, İstanbul'da suya zam yaptı mı, yüzde kaç zam talebi geldi?
İstanbul, Zam, Su

İstanbul'da suya zam geldi mi? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 22 Kasım 2023 çarşamba günü gerçekleştirilecek İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Kurulu öncesinde suya zam talebinde bulundu. Peki İstanbul'da suya zam geldi, İBB suya yüzde kaç zam yaptı? İşte tüm detaylar. 

 İstanbul'da suya zam geldi mi? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun onayıyla İBB meclisine İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi su satış ve kullanılmış suların uzaklaştırılması bedeli tarife teklifleri ile zam talebi iletildi. İBB'nin yarın gerçekleştirilecek İSKİ Genel Kurulu'nda yüzde 48 zam yapılması teklifinde bulundu. Peki İstanbul'da suya zam geldi mi, yüzde kaç zam yapıldı? İşte İstanbul son dakika suya zam detayları.... 

İSTANBUL'DA SUYA ZAM GELDİ Mİ? 

İBB Meclisi tarafından alınan zamlı tarife teklifi, incelenmek üzere Tarife Komisyonuna sevk edildi.

Teklifte, yüzde 48 zam yapılarak konutta 0-15 metreküp arasında 1. kademede 20,62 lira olan mevcut fiyatın 30,54 lira, 2. kademede 30 metreküpe kadar 29,68 lira olan fiyatın 43,95 lira, 3. kademede 31 ve üzeri metreküpe kadar 40,42 lira olan fiyatın da 59,85 lira olması önerildi.

Teklifte iş yerinde ise 0-40 metreküp arası 1. kademede 54,03 lira olan fiyatın 79,98 lira, 41 metreküp üstü 2. kademede 62,50 lira olan fiyatın da 92,52 liraya çıkarılması önerildi.

İSTANBUL'DA SUYA ZAM GELDİ Mİ? 2023 Kasım'da İBB, İstanbul'da suya zam yaptı mı, yüzde kaç zam talebi geldi?

Söz konusu teklifte, uygulanacak zamlı tarifenin, onaylandığı tarihte yürürlüğe girmesi ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her ay açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranına göre tarifenin aylık olarak güncellenmesi istendi.

İBB Meclisi'nde, İSKİ Genel Kurulu, yarın Saraçhane'deki belediye binasının meclis salonunda yapılacak.

İSKİ METREKÜP SU FİYATI NE KADAR?

Eylül ayında yapılan sonrasında İstanbul’da İSKİ suyuna tüm kademelerde yüzde 25 oranında fiyat artışı yapılmıştı. 16,50 lira olan 0-15 metreküp arasındaki su 20,62 lira olmuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...