Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Cuma namazı ne kadar sürer, kaç dakika? Cuma saat kaçta başlar kaçta biter?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Cuma namazı ne kadar sürer, kaç dakika? Cuma saat kaçta başlar kaçta biter?
Cuma, Cuma Namazı, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Hayırlı cumalar... Cuma namazının kaç dakika sürdüğü, her cuma aratılan konular arasında yer almakta. Cuma namazı ne kadar sürer, kaç dakika? Cuma saat kaçta başlar kaçta biter?

Cuma namazı ne kadar sürer, kaç dakika? Cuma saat kaçta başlar kaçta biter sorularına cevap aranmakta. Namaza giden vatandaşlar tarafından cuma namazı ne kadar, kaç dakika sürer, kaçta biter, soruları arama motorlarında sorgulandı.

CUMA NAMAZI NE KADAR SÜRER, KAÇ DAKİKA?

Cuma namazının saat kaçta başlayacağı günden güne değişmektedir. Bunun takibi için şehrinizdeki öğle namazı saatlerini takip etmeniz gerekir. Öğle namazıyla birlikte kılınan cuma namazı, öğle namaz saatlerine göre şekillenir. Cuma namazı saatinin herhangi bir standardı bulunmamaktadır. Genellikle 45 dakika ile 1 saat arasında süren cuma namazı saatleri, namazın kılınma hızına göre değişir.

CUMA NAMAZI KAÇTA BİTİYOR?

Cuma namazı için herhangi bir süre standardı yoktur. Öğlen namazı ile birlikte başlayan cuma namazının başlangıç ve bitiş saatleri merak konusu oldu. 09 Şubat 2024 Cuma günü için cuma vakti 13:23'dir. Cuma namazında sureler, hutbe süresi, tesbih, bekleme süreleri uzun veya daha kısa sürebilir. Bu süreler cami imamına göre değişkenlik gösterir. Cuma namazının kaç dakika süreceği, namaza giden kişinin zühr-ü ahr gibi namazları kılıp kılmamasına da bağlıdır.
 

 

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...