Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Gazeteci yazar Ergun Hiçyılmaz kimdir? Ergun Hiçyılmaz öldü mü, neden öldü?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Gazeteci yazar Ergun Hiçyılmaz kimdir?  Ergun Hiçyılmaz öldü mü, neden öldü?

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Gazeteci-yazar Ergun Hiçyılmaz 80 yaşında vefat etti. Hiçyılmaz'ın vefatı sonrası Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, açıklama yaptı. Peki, Ergun Hiçyılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında ve neden öldü? İşte, Ergun Hiçyılmaz’ın hayatı…

Gazeteci yazar Ergun Hiçyılmaz'ın vefat ettiğini  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti duyurdu. Peki, Ergun Hiçyılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında ve neden öldü? İşte, Ergun Hiçyılmaz’ın biyografisi… .

ERGUN HİÇYILMAZ KİMDİR?

1942 yılında Eskişehir'de doğan Ergun Hiçyılmaz’ın gazetecilik yaşamı 1960 yılında başladı. Akşam, Yeni Sabah, Yeni İstanbul, Günaydın, Fotospor, Tercüman, Güneş, Nokta, Yankı, Hürgün gibi gazete ve dergilerde çalıştı. Bu kurumlarda editörlükten yayın müdürlüğüne kadar etkin görevler üstlendi.
Hiçyılmaz Yaprak Sanat Dergisi'ni çıkarırken Yelken, Güney, Varlık, Hisar gibi dergilerde şiir ve öyküleri yer aldı. Barış Dergisi'nin şiir ödülünü kazandı.
Gazeteciler Cemiyeti, TSYD gibi kuruluşlardan 27 kez başarı ödülünü kazanan Hiçyılmaz, 1986'da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin spor yazarlığı dalında "Yılın Gazetecisi" ödülüne layık görüldü. Altın Kitaplar ödülünü 1993 yılında kazandı. Ergun Hiçyılmaz'ın spor yazarlığı konusunda Türk Spor Tarihi, Sporun Yapısal Analizi, Spor Yazarı, Beşiktaş, Futbol, Türkiye'de Sporun Öyküsü, Atatürk'ün Gençlik ve Spor Politikası, Sporda Batılılaşma Hareketi, Niçin Kitlesiz Spor Değil, Sporda Ünlüler Ansiklopedisi, gibi kitapları vardır.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...