Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Karye BİST katılım esaslarına uygun mu?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Karye BİST katılım esaslarına uygun mu?
BİST, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Katılım endeksine uygun hisseler, vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Karye, katılım endeksine uygun hisseler arasında mı? Hangi hisselere katılım hisseleri denir? Detaylar haberimizde…

Faaliyet alanı ve finansal yapısı İslam dininin buyurduğu kurallarına uygun olan şirketlerin hisseleri katılım endeksine uygun hisseler olarak değerlendirilir. Borsa İstanbul katılım endeksine uygun hisseleri belirledi. Peki, Karye katılım endeksine uygun mu?

KARYE BİST KATILIM ESASLARINA UYGUN MU?

BİST Katılım Endeksine uygun hisseler hangileri, sorusu arama motorlarında araştırılıyor. Katılım endeksi, helal iş modeline ve faizsiz finansal yapıya sahip olan şirketlerden oluşur. Katılım endeksine uyum sağlama şartları olarak helâl bir iş modelinden para kazanıyor olması, faizli kredileri ve faiz gelirinin düşük olması gerekiyor. Peki,Karye, katılım endeksine uygun hisseler arasında yer almakta mıdır?
Karye, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteriyor.  Bu sektör ise katılım endeksine uygun olarak kabul edilir. Karye, katılım endeksine uygun olmayan faaliyetlerde bulunmayan bir şirkettir.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...