Etkileşim bağımlılarını boş verin

A -
A +

Türkiye’de çeşit çeşit etkileşim bağımlıları var. Bunlardan biri geçenlerde durduk yere dindarlara saldırdı. Arada sırada gündeme gelmek için kendisi ve geçmişi hakkında tuhaf iddiaları dile getiren biri. Başkalarına kolaylıkla iftira atan türden. 

 

Zora girdiği zaman da hemen Atatürk’e sarılıyor!.. İslam’a, Müslümanlara sövüyor, eleştiri gelince de hemen Atatürkçü rolüne bürünüyor. Böyle tipler Atatürkçü bile değiller. Sadece ismini kullanıyorlar. Böylece gelen eleştirinin önünü kesmek istiyorlar. “Atatürkçü olduğum için bunlar başıma geliyor” diye de utanmadan duyar kasıyorlar... 

 

Tek dertleri sosyal medyada daha fazla “like” almak. Etkileşim kasmak. Gündeme gelmek. Başka hiçbir dertleri yok. Böyleleri dine, İslam’a söverse hiç oralı olmayın. Elbette suç duyurusunda bulunun ama sessizce. Bir de utanmadan polisler geldiğinde “rakı içiyordum” diyerek güya kendilerine modern süsü veriyorlar... 

 

Bir diğer ilgi meraklısı her şeyin tersini söyleyen ya da “AK Parti araba, uçak yapamaz” diyen tipler. Böylelerinin kimseye faydası yok. Onların da gayesi muhalif ayağına kitlelerden alkış almak. Sürekli gündemde kalmayı seviyorlar. İlgiyi kendilerine çekmek için yapmayacakları şey yok. Bu kadar pervasızlar. İlk millî muharip uçağımız KAAN için geçmişte atıp tutanlar şimdi yapılınca “ben öyle demedim” diyorlar. 

 

Olumlu ya da olumsuz her bahsetme böyle tiplere yarıyor. “Bakın gördünüz mü, herkes bugün de benden bahsetti” diyorlar. En iyisi onları yok sayın. Olumlu da olumsuz da bahsetmeyin. Böylelerinin bir ideolojisi, fikri asla yoktur. Kendi çıkarları her şeyin üzerindedir. 

 

Bir halt yiyip mahkemeye çıktıklarında da, “ben onu kastetmedim” derler. Öyle de ödlektir bunlar!.. 

 

Son gruptaki etkileşim delileri ise yapılan işleri küçümseyen tipler. Bunlar hayat boyu bir işe el atmamışlardır. Bu ülkenin tek bir sorununun çözümü için uğraşmamışlardır. İHA/SİHA yaparsın, “Ne olmuş ki!” derler. Akıl fukarası biri dün aynen şöyle dedi:

 

“KAAN'ı falan AK Parti yapmadı. TUSAŞ'ı, ASELSAN'ı, HAVELSAN'ı AK Parti kurmadı. TOGG işte... Özel sektör bir araya gelmiş, sağdan soldan tasarım, motor şunu bunu almış otomobil üretiyor. Öyle bir hava oluşturdular ki, sanki TOGG devletin otomobili."

 

Bunlara verilecek her cevap onların hoşuna gitmesi dışında bir işe yaramayacaktır. Çünkü onlar bu ülkeye yapılan hizmetlere memnun olmazlar. Hatta ellerinden gelse köstek olurlar. Bir tanesi geçmişte, “Onların yaptığı Marmaray’a binmem” demişti. Acaba gerçekten binmiyor mu? Avrasya Tüneli, Yeni Havalimanı, Üçüncü Köprü vb. hepsine karşılar. Son 74 senede bu ülkeye yapılan hiçbir hizmette onların adı yok. 

 

Onları delirten Sayın Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin birçok alanda önemli atılımlar yapmasıdır. Mâkus talihini kırmasıdır. Yabancı mahkûmiyetini bitirmesidir. Savunma sanayinde Türkiye’ye çağ atlatmasıdır. Dış politikada etkin olmasıdır. 

 

O yüzden etkileşim uğruna her türlü yalanı yayanları boş verin. Türkiye iyi yolda. Ekonomik ve başka sorunlarımız var ama bunlar aşılır. Önemli olan hedefe varmak. Dedikodu üretenler, değerlerimize saldıranların ne kendilerine ne de bu ülkeye faydaları var.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Memleket 25 Şubat 2024 13:24

Cem Bey, Sizleri İlgiyle İzliyorum, Çok Doğru Tespitleriniz Var. Sizden Ricam Akşamları Ekranlardan Istanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demiri Anlatın. Hükümet Bu Adami Ticaret Bakanlığı Denetim Müdürlüğünn Başına Getirsin, Seçime Kadar Oyu Yüzde 5 Artar. Bu Adama Mutlaka Dağının Efendim.