İsrail’in katliamları sürüyor ama Batı oralı değil!

A -
A +

Dün Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne 254 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

 

İsrail ordusunun son 24 saatte Gazze'nin çeşitli bölgelerinde 3 katliam gerçekleştirdiği, söz konusu saldırılarda 41 Filistinlinin daha hayatını yitirdiği, 102 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

 

İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 37 bin 337'ye, yaralı sayısının 85 bin 299'a yükseldiği kaydedildi.

 

Açıklamada ayrıca hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu ancak İsrail'in engellemeleri ​​​​​​​nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı tekrarlandı.

 

Batı, tüm bu cinayetlere yüzünü dönmüş durumda. Umurlarında değil. Binlerce insan hayatını kaybetti. Çocuklar, kadınlar canlı canlı yakıldı. İsrail’i durdurmak bir yana, ABD, katilden yana tavır almaya devam ediyor.

 

Bayram günü bile saldırılarını sürdürdü. Filistin resmî ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail savaş uçakları, Gazze kent merkezi ile güneydeki Refah kentine saldırlar düzenledi.

 

Savaş uçaklarının, Gazze'nin eş-Şati Mülteci Kampı'nın batısındaki bir eve düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananlar oldu.

 

İsrail savaş uçaklarının ayrıca, Refah kentinin batısında yer alan Tel es-Sultan Mahallesi'ndeki bir evi hedef alması sonucu çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

 

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 296 Filistinli öldürüldü, 85 bin 197 kişi yaralandı.

 

Enkaz altında hâlen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

 

Bir ulus, bir millet yok ediliyor. Herkes izliyor. Her kutsala saldırıyorlar. Yazık günah demek de fayda etmiyor. Batı bu günahların bedelini ödeyecek. Er ya da geç...

 

Bu vesileyle tüm okuyucularımın bayramı mübarek olsun. Allah dar günde tüm Müslümanların özellikle Gazze’deki Filistinlilerin yardımcısı olsun.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.