BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

TÜM DÜNYANIN KISKANDIĞI TEK LİDER ERDOĞAN!!

Neler oluyor böyle!!...

 
Ülkemiz üzerine nasıl oyunlar oynanıyor… Bu nasıl bir senaryo… 
 
Sanki bir gerilim filminin sahneleri yaşananlar… Kâbus gibi…
 
Demokrasi ve insan hakları konusunda bayrağı taşıyan, Türkiye’yi bölmeye çalışan PKK’lılara dahi sözde insan hakları adına destek olan, kapılarını açan, ‘Kürt sorunu’ oluşturarak, bunu her fırsatta önümüze koyan Avrupa, Türk halkının üzerine bomba yağdıran, millete ateş açan, bu milletin Cumhurbaşkanına suikast düzenleyen darbecileri kınamak yerine, memleketine, demokrasisine sahip çıkanları kınıyor âdeta…  
 
Bu nasıl bir iş anlamıyorum. 
 
Avrupa’nın ‘demokrasi’ merkezi olduğunu iddia eden ülkelerden biri olan Almanya, ‘darbe karşıtı demokrasi yürüyüşü’ yapanları neredeyse kınayarak “Türkiye’deki politik gerilimlerin Almanya’ya taşınması kabul edilemez. Biz buna müsaade etmeyeceğiz” diyebiliyor. 
 
Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, darbe karşıtı gösteri yapan Türkleri eleştirerek, “Türkiye kökenli insanlar, Avusturya’ya karşı sadık tutum göstermeli. Erdoğan taraftarları ülkeyi terk etmekte serbesttir” diyebiliyor. Böyle bir şey hangi demokratik ülkede görülmüş acaba? 
 
Ülkesine yapılan saldırıyı kınamak suç mu? Bu nasıl bir tahammülsüzlük…
 
Avrupa Birliği Komisyonu Üyesi Günther Oettinger ise daha da ileri giderek darbecilerin suçlu olduğunu fakat terörist olmadığını savunabiliyor. Sormak lazım kendisine, acaba terörist olmak için daha ne gerekiyor? 
 
Ya AB Güvenlik ve Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’ye ne demeli?... Zatıalileri Türkiye’yi ‘itidalli’ olmaya çağırmış... Nasıl itidalli olacağız acaba? 
 
Yıllarca bu ülkenin ordusuna, istihbarat örgütüne, yargısına, can damarı olan tüm kurumlarına sinsice sızan bir terör örgütü darbe yapmaya kalkışıyor, sivil halka kurşun sıkıyor ve biz itidalli olmaya çağırılıyoruz… Bu nasıl bir bakış açısı?… Bu insanlar kör mü acaba, yoksa işlerine mi gelmiyor?
 
Tüm dünyanın ajanslar aracılığıyla yaşananlara kare kare tanık olduğu darbeye karşı tankların altında ezilen bir millete Avrupa neden sahip çıkmaz da demokrasiyi çiğneyenleri, milletin üzerine ateş açanları destekler? Bu nasıl insan haklarıdır, bu nasıl hukuktur sormak istiyorum…
 
Acaba Paris’te ya da Avrupa’nın herhangi bir şehrinde Meclis binası bombalansaydı, onların Cumhurbaşkanlarına yönelik bir suikast düzenlenseydi, vatandaşlarının üzerine ateş açılsaydı… O her şeyi çok bilen Avrupalılar bunu nasıl karşılarlardı? Bu eylemi gerçekleştirenleri yine destekler miydiler acaba çok merak ediyorum doğrusu.
 
Kelimeler yetmiyor öfkemi, kızgınlığımı anlatmaya… 
 
15 Temmuz gecesi milletçe çok büyük bir tehlike atlattık. Ancak bu hain saldırı aslında bize kim olduğumuzu ve gücümüzü hatırlattı. Tıpkı Çanakkale’de bir destan yazan atalarımız gibi o gece tek vücut olduk. Milletçe… Cumhurbaşkanıyla, vatandaşıyla, medyasıyla… Bu defa saldırı dışarıdan değil, içeridendi. Daha da yaralayıcıydı aslında. 
 
Bu millet dünya tarihinin daha önce hiç tanık olmadığı bir kahramanlık destanı yazdı o gece.  Sokaktaki sivil vatandaş, silahsız ve savunmasız olduğu halde aslanlar gibi tankların önünde durdu. Korkusuzca… Ölümü göze aldı. 
 
Neden?... 
 
Özgürlük ve demokrasi uğruna… 
 
Şimdi Avrupa konuşuyor… Bırakalım konuşsunlar. Konuşuyorlar çünkü Türk milletinin gücüne tanık oldu onlar. Ve korktular! Bu milletin liderinin etrafında kenetlendiğinde neler yapabileceğini gördüler. Tıpkı bir zamanlar Haçlı ordusunun Osmanlıları gördüğünde ‘Türkler geliyor!’ diye panik olduğu gibi bugün onların torunları da dehşete düştüler.
 
 Anlamak, iyi analiz etmek lazım tüm yaşananları...  Avrupa’da Türk korkusu yeniden hortladı. Çünkü Türkiye artık değişiyor. Yıllarca sindirilen ve uyutulan bu millet artık uyandı. Bugün gerçekten kendi değerinin ve gücünün farkında olan bir Türk Milleti var Avrupa’nın karşısında... 
 
Dağ gibi yürekli bir millet… 
 
Eh korkmakta haksız değiller. Şimdi onlar düşünsünler. Yeter ki biz ‘bir’ olalım. Onlar sadece konuşur, biz ise yaparız!…
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
592678 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/aslihan-oren/592678.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT