BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

AVRUPA’NIN MASKESİ DÜŞTÜ

Önce Türkiye ve Rusya arasındaki yakınlaşma…    Ardından Yenikapı Mitingi…     Türk’ün gücü Avrupa’yı korkuttu. Avrupa panik durumda... Sürekli boş boş yorumlar yapılıyor… Onlar konuştukça bizler hayretler içinde kalıyoruz. Bunca yıldır AB kapısında nasıl uyutulduğumuzu daha iyi anlıyoruz.
Darbe şokuyla tek vücut olan, ülkesine, demokrasisine sahip çıkan ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın etrafında kenetlenen Türk Milleti artık Avrupa’nın gerçek yüzünü gördü. Paniğe kapılan Avrupa niyetini saklayamaz hâle geldi.
Onlar nerden bilirler ki vatanları uğruna göğüslerini siper etmeyi... 
Silahsız, öylece tankların karşısında gözünü bile kırpmadan ülkesi için kendini feda etmeyi… Nerede onlarda o yürek… Onlar Avrupalı… Onlar hep hesap peşinde. Sinsice oynarlar, dost görünüp arkadan vururlar. Tarihimiz bunun örnekleriyle dolu aslında. Ancak tarihimizi bize bugüne kadar saptırarak öğrettikleri için bunları ne yazık ki bilemedik. Bilmemizi istemediler.
Şimdi bu millet uyandı. Önce ülkeye yapılan hain saldırıyla, silah sesleriyle tank sesleriyle uyandı. 
‘Neler oluyor’ dedi… Sonra farkında bile olmadan harekete geçti. Bu milleti harekete geçiren cami minarelerinden yayılan sala sesleriydi. İmanıydı, Rabbine olan güveniydi, liderine olan aşkıydı.
Bu milleti harekete geçiren atalarının genleriydi, kanıydı. Avrupa ne kadar bunu sorgulasa da anlayamaz. Çünkü bu sadece Türk Milleti’ne has bir özellik... 
Ancak ne acıdır ki yıllarca bize sistemli olarak kim olduğumuz unutturulmaya çalışıldı. Dünyaya diz çöktürmüş Osmanlı İmparatorluğu karalandı ve milletle bağı kesilmeye uğraşıldı. Çünkü dünya Türk’ün gücünden korkuyordu ve sindirilmeliydi. Dış güçlerin oyunları, yöneticilerinin iş birliğiyle milletimiz uyutuldu. Geçmişinin üzerine karanlık bir perde çekilen Türk Milleti sendeledi, zihni bulandı. Aynı sistem Batı’yı, Batılıları öyle büyük gösterdi ki, bu şanlı millet çok uzun yıllar o zihin bulanıklığıyla önünü göremedi, Batılıların çizmeleri altında ezildi, kullanıldı. Batı uyuyan Türkiye’yle yıllarca bir kukla gibi oynadı. 
Derken her şey değişti.  
Bu noktada da özellikle Sayın Cumhurbaşkanı’mıza çok teşekkür etmeliyiz. O gözlerimizin önündeki karanlık perdeyi kaldırdı. Ve göz kamaştıran bir tarih çıktı ortaya… 
‘Türk Milleti uyan’ dedi. ‘Kendine gel, aç gözlerini ve aslını gör.’ 
Kolay değildi. Gerçekten uzun bir zamandır tarih kitapları, filmler, diziler hep izlenen politikanın ürünüydü aslında. Ve tüm bu çalışmalar nihayet sonuç verdi. Millet aslına uyandı, kendini fark etti.   
Dünya basını, liderinin etrafında kenetlenen Türk milletinin oluşturduğu kalabalığı gördü. Âdeta okyanusa benzeyen insan seli, korkusuz yürekler, dünyayı korkuttu. Yenikapı mitingindeki kalabalık, bir kısım Avrupa ülkelerinin nüfusundan bile fazlaydı. Beş milyonun üzerinde insan vardı. 
Korkmaları için bu bile yeter!
Ve gerçekten devletimizin aslımıza yaraşır dış siyaseti hayranlık vericiydi. AB’ye meydan okuyan, kozlarını en iyi şekilde kullanan, kendi gücünün farkında olan bu siyaset, Avrupa’yı şaşkına çevirdi. 
Derken aynı coğrafyada bulunan iki dev gücün birbirine yaklaşması… 
Türkler ve Ruslar… 
Dünya ayağa kalktı. Ve panik hâlindeki Avrupa’nın maskesi düştü. 
Almanya Başbakanı Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili Roderich Kiesewetter, Türkiye ile AB üyelik görüşmelerinin Türkiye’nin Rusya ya da Çin’e yakınlaşmasının önüne geçmek için sürdürüldüğünü itiraf etti. ‘Müzakerelerin amacı Türkiye’nin üyeliği değil. Amaç Türkiye’nin Çin’e ve Rusya’ya yakınlaşmasını önlemek’’ dedi. Bir başka itirafı ise Kiesewetter‘in ‘Kabul ediyoruz, Türkiye’yi çok oyaladık’ şeklinde. 
Peki neden şimdi bu itiraflar? 
Niye şimdi konuşuluyor? 
Yıllarca yaptıkları şey bu değil miydi zaten; Türkleri oyalamak… 
Ağzımıza bir parmak bal çalıp, sürekli motive ederek akıllarınca ‘Türkleri kandırmak.’
Yaptıkları hep buydu. Ve şimdi utanmazca buna devam etmeleri gerektiklerini savunuyorlar. 
Ancak artık karşılarında yanlış politikalar nedeniyle sindirilmiş, ezilmiş, aslını unutmuş bir millet yok… 
Artık kendi kimliğinin farkında olan bir Türk Milleti var. 
Kork bizden Avrupa! Bu millet uyandı!!!

 

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
592796 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/aslihan-oren/592796.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT