BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

YALNIZ O’NA KULLUK EDER, YALNIZ O’NDAN YARDIM DİLERİZ...

Son zamanlarda bazı kişilerin, birtakım medya organlarının ve medya mensuplarının İhlas’a yönelik saldırılarını hayretle izliyoruz. Bunların kimler olduğunu, nelere ve kimlere hizmet ettiklerini cümle âlem bilmekle birlikte belirli yaşın altındaki genç kuşaklara mesaj olması anlamında bir şeyler yazma ihtiyacı hissettim.
Biz millet olarak geçmişimizi çabuk unutan ve geleceğe taşımakta çok da becerikli olmayan ya da istekli olmayan bir milletiz ne yazık ki. Üzülerek söylemek gerekirse bir olumsuz yanımız daha var ki o da, doğup büyüdüğümüz, beslenip geliştiğimiz, ekmek yediğimiz yerlere vefasızlıkta, hayırsızlıkta, saygısızlıkta hatta daha da vahimi ihanet etmekte üstümüze yoktur.
Yakın tarihî geçmişimize baktığımızda milliyetçi muhafazakâr camianın Türkiye'deki tek temsilcisi TÜRKİYE GAZETESİ ve TGRT olduğunu herhâlde bilmeyen yoktur. Millî ve dinî değerlerimizin tek, bir tek, yalnız ve yalnız; yayıncısı, yayımcısı, savunucusunun da İhlas camiasının medya organlarının olduğunu da bilmeyen yoktur.  
Bugün muhafazakâr medya dünyasının duayenlerinin büyük bir çoğunluğunun İhlas okullarından geçtiğini herkes bilir. Medya dünyası başta olmak üzere İhlas’ın ekmeğinden nasiplenen de çok olmuştur. Bugün kendini marka gazeteci ya da televizyoncu olarak sunan ya da bu sayede ekmeğini kazanan sonra da sabah akşam İhlas camiasına saldıranları da hem kendi vicdanlarına hem de kamuoyu vicdanına havale ediyoruz.
Daha da vahimi ve affedilmez olanı ve de vicdanları sızlatanı, İhlas aleyhinde söyleyecek söz bulamayanların,  -bugünlerin en kötü silahı olan- FETÖ silahıyla vurmaya çalışmalarıdır.
Tüm bunları yapmaya çalışan başta sözüm ona medya mensupları olmak üzere onları önce Allah'a sonra da zamana havale ediyoruz.
Türkiye’de en büyük darbeyi FETÖ'den yiyen İhlas’tır.. FETÖ’nün yıllardır hedefindeki tek medya grubu, tek finans grubu ve kendilerine en büyük engel gördükleri en güçlü camia yine İhlas camiasıdır. Nitekim FETÖ örgütü tarafından en çok maddi ve manevi olarak zarar gören ve cezalandırılan da İhlas camiasıdır.
Herkese ve her kesime bir şeyin altını çizerek hatırlatmak istiyorum. Tüm milliyetçilere de tüm muhafazakârlara da. Tüm ulusalcılara da. Şöyle bir geriye gidin 12 Eylüllere, 28 Şubatlara, sizin sesiniz olan, sizin savunucunuz olan, TGRT'den başka Türkiye Gazetesi’nden başka bir tek televizyon ve gazete var mıydı? Çıkıp birkaç kelam edecek ya da derdinizi anlatacak, ya da hakkınızı hukukunuzu savunacak bir medya kuruluşu var mıydı?
Yarım asırdır çizgisi değişmeyen, vatan millet, din devlet çizgisinden ve önceliğinden hiç taviz vermeyen başta FETÖ örgütü olmak üzere tüm şer odaklarıyla yarım asırlık bir mücadelesi olan İhlas’a sahip çıkan Yüce Kudret yine sahip çıkacaktır.
Çünkü cümle âlem bilir ki, bilmeyen de bilsin ki, İhlas’ın mimarı kurucusu lideri, Yüce insan Cennet Mekân Enver Ören bey başta olmak üzere; onun yolundan gidenler, yalnız Cenâb-ı Allah’a kulluk etmiş, yalnız onun yolunda olmuş ve yalnız ondan yardım beklemiştir. Hiç kimseye boyun eğmemiştir ve eğmeyecektir de...
Kim ne söylerse söylesin, ne yaparsa yapsın İhlas’ın evveli de bellidir hâli de bellidir. İnşallah âhiri de öyle olur. Gerisi boştur…  Zavallıların son çırpınışlarıdır...
 
 
 
                     SEVGİNİN GÜCÜ!!..
 
Sabri Ünal 34 yaşında... 15 Temmuz gecesi iki tankı durdurmak istedi... Tanklar durmadı ve Sabri hiç düşünmeden tankların altına attı kendini… Bu görüntüyü izlemeyenimiz eminim yoktur... Bu nasıl bir vatan sevgisi, nasıl bir millet sevgisi, nasıl bir lider sevgisidir… Bugün bizler bu darbe girişimini atlatabildiysek  şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir…
Geçtiğimiz gün Beştepe’nin kıymetli misafirleri vardı… Sayın Cumhurbaşkanımız, Sabri Ünal’ı ve ailesini ağırladı... Orada çok duygusal anlar yaşandı ve biz de o anlara tanıklık ettik... Beni en çok etkileyen görüntü Cumhurbaşkanımız’ın Sabri’ye sarıldığı an… Sayın Cumhurbaşkanımız âdeta bir baba şefkatiyle kucakladı Sabri’yi... Sabri de öyle sevgi doluydu ki, başını huzurlu bir şekilde liderimizin göğsüne yasladı… İşte bu görüntü her şeyi çok net anlatıyor... Sabri’yi ve diğer gazilerimizi, şehitlerimizi, milletimizi sokaklara çıkaran güç; sevgi… Liderimize, milletimize vatanımıza olan sonsuz sevgi…
O dakikalara baktığım an ağzımdan şu kelimeler döküldü Cumhurbaşkanımız için: "Sen nasıl merhametli, sevgi dolu, adaletli, milletini seven bir lidersin, ancak bir baba evladını bu şekilde kucaklayabilir ve bağrına basar... Her genci evladın gibi görüyorsun çünkü..." Seviyorum bu tarzını Cumhurbaşkanımızın... Hep ilkleri gerçekleştiren, milletine sahip çıkan, mazlumların yanında olan, kimseye boyun eğmeyen, milletine de eğdirmeyen adam gibi adamsın… Bunu en iyi bilenlerden biri de Sabri, o yüzden bir an bile düşünmeden o tankların altına attı kendini…
Ertesi gün TGRT Haber Sabri Ünal’ı yayınına konuk etti... Mehmet Aydın bir soru yöneltti Sabri’ye: "Sabri 15 Temmuz akşamına ilişkin ne diyeceksin, neler hissettin?.." Sabri o geceyi anlattı ve anlatırken yutkunuyor, ağlamamak için zor tutuyordu kendini...  Beni en etkileyen, tüylerimi diken diken eden o müthiş cümleyi aktaracağım şimdi sizlere. Dedi ki Sabri: "Bu ülkenin böyle bir lidere ihtiyacı var, bir daha böyle lider gelmez, benim kolum kopmuş, başım gitmiş, bacağım gitmiş, canım gitmiş hiçbir önemi yok, ben ölsem bir kayıp değil her şey devam eder, ama Cumhurbaşkanımıza bir şey olsa o zaman ülkemiz, hepimiz zarar görürüz... Böyle bir lideri bir daha belki de hiç bulamayız... İşte ben bu yüzden iki tankı engellemeye çalıştım..."
Sabri’nin bu lafı hepimize ibret olsun… Allah senden, gazilerimizden, şehitlerimizden razı olsun... Şehitlerimizin şefaatlerine nail eylesin  bizleri… Bizde böyle yürekli insanlar, milletini seven insanlar olduğu sürece ne yaparsanız yapın nafile... İçeriden ve dışarıdan huzurumuzu bozacak her yol deneniyor... ve denenmeye de devam edilecektir. Artık millet inanmıyor, iftiralara, yalanlara... Uyduruk hikâyelere doydu bu millet… O dönemler eskidendi... Hiçbir şey istedikleri gibi gitmedi, kurulan tezgâhlar bozuldu... Onlar sinsi planlarına devam ederken, Türkiye tam tersi her açıdan yükselmeye devam ediyor, yapılan projeler ve yatırımlar bunun en büyük ispatı… Allahü teala ülkemizi her türlü kötülüklerden ve hainlerden korusun…
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
594003 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/aslihan-oren/594003.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT