BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

FETÖ'nün elimizdeki en kilit üç ismi

Ali Fuat Yılmazer, Mehmet Partigöç, Alaaddin Kaya. Bu üç isim FETÖ'nün kilit adamları. Devletimizin elindeki kritik FETÖ'cüler. Çok sayıda önemli FETÖ'cüyü elimizden kaçırdık. Mahrem imamlar, FETÖ mütevellisinin büyük isimleri, kumpasları organize edenlerin çoğu yurt dışına kaçtı.
Millî İstihbarat Teşkilatımızın HUMINT (insan unsuru kullanarak yapılan istihbarat) yöntemiyle bulduğu Emniyet imamında ele geçirilen listede 9.500 polis vardı. İlk kez mahrem bir FETÖ'cü imam yakalanarak hatırı sayılır bilgiler elde edildi. Hâlbuki devletimizin elinde üç isim var. Bu isimlerden yeteri kadar yararlanılamadı.
Ali Fuat Yılmazer. FETÖ'cü polislerin 1 numarası. Hemen her kumpası organize eden adam. 7 Şubat olayı patlak verdiğinde "Hakan Fidan'ı feriştahı gelse kurtaramaz" diyen Yılmazer'di. 2011'de pasif göreve çekilen ama perde arkasından polis teşkilatını yöneten oydu. 15 Temmuz sonrası tutuklanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu "7 Şubat Ali Fuat'ın işiydi" demişti. Şike davası, Poyrazköy, Ergenekon, Hrant Dink cinayeti gibi kumpaslar da hep onun adı vardı. Bir polis şefi düşünün, 300 kişilik MİT mensubunu ve başındaki Hakan Fidan'ı tutuklamak istiyor. Fetullah Gülen'le doğrudan görüşebilen bir isim olan Ali Fuat Yılmazer'deki bilgiler niçin alınmıyor? Meclis Darbe Komisyonu niçin Yılmazer'i dinlemez? Bu FETÖ'cü 3 yıldır içeride. Konuşturulsa kim bilir neler anlatacak? FETÖ'cü polislerin nasıl çalıştığını öğrenmek, savcılarla iş birliğini görmek ve Pensilvanya'dan bu işlerin nasıl organize edildiğini anlamak için Ali Fuat'taki bütün bilgilerin alınması lazım.
Mehmet Partigöç. Genelkurmay Personel ve Plan Yönetim Daire eski Başkanı. 15 Temmuz darbe girişiminin nokta ismi. Herkese emir veren ve nasıl hareket edeceğini anlatan o. Yurtta Sulh Konseyi'nin başındaki kişi. Darbe girişimi gecesi TSK'daki darbecileri organize eden Partigöç'tü. Mehmet Dişli ile beraber 15 Temmuz'da görev dağılımı yapan oydu. TSK'dakiler Partigöç'ün zekâsını teslim ediyor ama birçok subay ve general de "Onun FETÖ'cü olduğunu uzun zaman anlamadık" diyorlar. OYAK'ın yönetiminde yer alan 4 askerî üyeden biriydi. OYAK demek milyarlarca dolar demek, kaynak demek, para demekti. YAŞ üyesi Akın Öztürk’ü arayıp “Komutanı aldık, siz de Akıncılar’a geçin” dediği defalarca ispat edildi. Mehmet Partigöç, Adil Öksüz'le beraber Akıncılar üssündekileri de organize etti. 
Mahkemedeki ifadesinde Partigöç de diğer FETÖ'cüler gibi dağlara taşlara konuştu. Her şeyi inkâr etti. Darbe girişimi gecesi yaşananlar somut verilerle ortaya konduğu hâlde ondan yeterli bilgi alınmadı. O da Ali Fuat Yılmazer gibi Fetullah Gülen'le doğrudan görüşen biriydi. Ordudaki FETÖ yapılanmasını en iyi bilenlerden biri. Adil Öksüz gibi TSK'daki FETÖ'cülerin hepsini tanıyor. Konuşsa ordudaki FETÖ'cülerin kriptoları da ortaya çıkar.
Alaaddin Kaya. FETÖ'nün kara kutusu. Geçen sene 20 Ağustos'ta Edremit'te yakalandı. Kendisi gitti polise teslim oldu iddiası da var. Telefonunda ByLock indirdiğini bir tek o inkâr etmedi. Fetullah Gülen'i Papa ile görüştüren kişi. Türkiye'deki FETÖ yapılanmasının beyinlerinden biri. Zaman gazetesi onundu. Arası herkesle iyiydi. Askerlerle de, siyasilerle de. Nurettin Veren'in dediği gibi, "İstese elli kere kaçardı." Kaçmadı. Mayıs 2016'da örgütten ayrıldığını söyledi ama inanan olmadı. Hâlen cezaevinde. İfadesinde dişe dokunur hiçbir şey demedi.
Hepimiz FETÖ'nün kritik isimlerinin kaçtığını söylüyoruz. Alttaki isimleri tepedeki mahrem imamların yönettiğini söylüyoruz. İşte üç isim devletimizin elinde. Bunların bütün bağlantıları, irtibatları bulunabilir.
Ali Fuat konuşturulsa FETÖ'nün polis yapılanması olduğu gibi ortaya çıkar ve örgüt büyük darbe yer. Partigöç'den gerekli bilgiler alınsa ordudaki yapı daha iyi bilinir. Ayrıca FETÖ'nün çalışma yöntemi, kumpasları ve yukarıdan aşağıya görev dağılımı ortaya çıkar. Alaaddin Kaya'daki bilgiler FETÖ'nün uluslararası yapılanmasını, medyadaki düzenini ortaya çıkarır.
Tamam, diğer mahrem imamları bulalım ama elimizdekilerden istifade etmedikten sonra diğerlerini yakalasak ne olacak? Şerif Ali Tekalan'ı bulduk diyelim, konuşturamadıktan sonra neye yarar? İçeride yatarlar, yıllar geçip gider.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
597721 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/597721.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT