BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Şeytani bir operasyoncu: Ertuğrul Özkök

Cuma günü bu köşede Akif Beki'nin kovulması üzerine yazarken Akif'in veda yazısını okumamıştım. Sonra okudum ve Akif'in durumuna daha da üzüldüm. Bir insan nasıl bu kadar kolay şuursuz ve zavallı hâle gelebilir? Sizde hiç mi dayanma gücü yok, hemen şuursuzluk çukuruna düşüyorsunuz kardeşim? Özkök'e "Bak hâlâ gözüm üzerinde" diyor ve tüm medyayı kendine güldürüyor. Yahu senin onların önemseyeceği bir gözün mü kaldı Akif? Seni kim takar artık?
Aydın Doğan tarafından kovulduğundan beri komada yaşayan Emin Çölaşan'ın yazısı ise beni çok güldürdü. Çölaşan da bizim Fehmi Abi gibi uyduruk komplo teorileriyle beynini çürütmeye meraklı. Ertuğrul Özkök ise öyle şeytan bir herif ki, aslında hem Akif'le hem Çölaşan ile alay ediyor. Özkök alınmayıp bilakis gurur duyduğu bir sıfat olduğu için rahat yazıyorum. Özkök tam bir "İzmir puştu"dur. Bu sıfatla da övünür. Çölaşan şu konuda haklı. Eğer Özkök Aydın Doğan'dan Akif'in gitmemesini isteseydi Akif orada kalırdı. Gitmesini onayladı ve Akif kovuldu...
Özkök konusuna dönelim, bakın Aslı Baş cinayetine adının karışmasına ve ortada somut tapeler olmasına rağmen Aydın Doğan Ayşe Arman'ı kovmuyor, çünkü Özkök engelliyor. Fikret Bila da hiçbir şey yapamıyor. Hürriyet'in magazin servisi burnuna kadar yolsuzluğa batmış, belge belge rezaletler çıkıyor ama Fikret Bila oradaki çeteye de dokunamıyor. Çünkü Özkök koruyor. Aydın Doğan kaç defa çeşitli ortamlarda onlarca kişiye, "Şu Melis Alphan ve Kanat Atkaya niye bizim gazetede yazıyor bilmiyorum. Bunların bir yazısını bile hayatımda okumadım. Başka okuyan var mı bilmiyorum" demiş bir adam. Ama bu ikisini de kovmuyor, çünkü Özkök engelliyor. Kanat ve Melis Hürriyet'te yazıp medeni ölü olmayı başarabilen iki isim. Hakikaten kendilerine özel ödül vermek gerekir. Sözün kısası Özkök, Akif Beki'nin kovulmasına onay vermiştir. Zaten bu Ertuğrul Özkök gibi oynak bir şeytan Türk medyasına gelmemiştir. Bu konuda Özkök, Zafer Mutlu'yu bile geçer. Bu İzmirli önce birilerini bitirir, sonra da bitirdiği adamları n’apar eder kendine minnet ettirir. İşte Akif'in hâli ortada.
Aynı Özkök, Fehmi Koru'yu adım adım göçertip bitiren adamdır ama bugün Fehmi Koru'yu öven yazılar yazar. Fehmi Abi de Özkök kendinden bahsetsin diye yalvarır hâlde. İnsan hakikaten üzülüyor. Oysa o dönemki tetikçileri Soner Yalçın ve Oray Eğin'e "Kolonya kokulu Fehmi Koru" yazılarını sistematik olarak yazdırtan Özkök'tü. Sonra yine Yalçın-Eğin'e, "Fehmi Koru mutluluk çubuğu taktırdı" gibi belaltı haberleri yaptırtan da Özkök'tü. Koru'nun psikolojisini maalesef Özkök bitirdi. Bakmayın siz ben kendisine çok kızarım ama bir yönümle de Fehmi Abi'yi severim. Bu eleştirileri sevdiğimden yapıyorum. Özkök öyle adamdır ki, daha geçen gün hapse girmesinden mutlu olduğu kimi isimlerin arkasından numaradan ağıt yakıyordu. Bu şeytan adam kendinin ve patronunun çıkarları ile ilgili de öyle bir taşla üç kuş vuran işler yapıyor ki, şok olmamak mümkün değil.
Olayı anlatayım: Medya dünyasındaki herkes biliyor ki, Ertuğrul Özkök en pis işlerde tetikçiliğini yaptırdığı Oray Eğin'e yıllardır düzgün bir iş arıyordu. Türkiye'nin en zengin gazetecilerinden olma hayali kuran ve her zaman yoksul insanlarımızı aşağılayan Oray, Brooklyn'de bir mekânda garsonluk yapmaya başlamıştı ve fakirlik sınırında yaşıyordu. Oray o kadar mızmızlanıyordu ki, Özkök arada buna para gönderiyordu. Aydın Doğan da Oray'dan hiç hoşlanmıyordu ve asla gazeteye almayacağını söylüyordu. Ayrıca Oray'dan tüm DEVLET mekanizmasının tiksindiğini de çok iyi biliyordu Doğan. Sıkışan Özkök sonrasında dehşet bir şeytani plan yaptı. Ne yaptı etti, ayarladı ve Aydın Doğan'ın baş düşmanı Turgay Ciner'in medyasına Oray'ı yerleştirdi. Kararı Ciner değil Kenan Tekdağ vermiş gözüküyordu. Ciner, Oray'ın kim olduğunu bile bilmiyordu ama Özkök aynı zamanda Aydın Doğan'ın kanlısı Ciner'e de kumpas kurarak bir taşla iki kuş vurmuştu. Sonuç olarak hem Ertuğrul Özkök hem Aydın Doğan keyifliydi. Hem Turgay Ciner'in DEVLET ile arasını bozmak ve Beypazarı soda işinin ruhsatını iptal etme hedeflerinde önemli bir adım atmıştı Doğan Holding. Hem de Özkök, Soner Yalçın'la beraber kendi tetikçisini üstelik rakiplerine yerleştirip amacına ulaşmıştı. İşte Özkök böyle bir adamdır. Kafasında 250 tilki gezip kuyruklarını hiç dokundurmadan seri operasyon yapan, yaptıran adamdır.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
598009 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/598009.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT