BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Kontrollü darbe yalanı ve 2019 seçimleri

15 Temmuz'un üzerinden altı ay geçmedi ki, bir el düğmeye bastı. 249 insanımızın şehit düştüğü hain olayı FETÖ'cüler kontrollü darbedir diyerek sulandırmaya çalıştılar. Özellikle yurt dışında Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın kendi muhaliflerini bertaraf etmek için darbeyi yaptığı yalanını piyasaya sürdüler. Başta Almanya olmak üzere bu kara propagandaya inananlar da oldu.
Birçok yabancı medyada Cumhurbaşkanımızın darbeyi yaptırdığı utanmadan yazıldı. Halbuki bütün gerçekler açık. Sivil imamlar kısmı bile 15 Temmuz'u FETÖ'cülerin kurguladığının en net delili. Adil Öksüz, Nurettin Oruç, Harun Biniş, Hakan Çiçek ve bu isimlerin terörist başıyla resimleri her şeyi anlatıyor. Akıncı Üssü'ndeki tarlada yakalanan bu sivil imamların durumu en büyük delil. Bu isimlerin çalıştıkları şirketler, ilişkileri FETÖ ile iltisaklarını anlatmaya yetiyor. Türkiye'de herkes bu gerçeği görüyor.
FETÖ'nün kumpaslarla mağdur ettiği askerler bile darbe girişiminin kontrollü olamayacağının altını çize çize vurguluyorlar. Ergenekon ve Balyoz'da mağdur olan askerlerin önemli bir kısmı CHP'ye yakın. Buna rağmen CHP, kontrollü darbe söyleminden vazgeçmiyor. İki gün önce Sözcü gazetesi ve CHP'li Bülent Tezcan'ın Adil Öksüz hakkındaki yalan haberleri muhalefetin nasıl tel tel döküldüğünü gösteriyor. Asparagas habere göre Adil Öksüz 15 Temmuz'dan sonra Türkiye içinde hem de THY ile geziyordu. Yalan olduğu bariz belli bu haberin mumu yatsıya kadar bile sürmedi.
Haberde adı geçen gerçek Adil Öksüz ortaya çıktı. TC kimlik numarasına bakılsa anlaşılacak bu basit gerçeği CHP mal bulmuş mağribi gibi savundu. Manisa'da yaşayan Adil Öksüz CHP'den şikayetçi olacağını hemen söyledi. Buna rağmen CHP'li Bülent Tezcan "onu benim külahıma anlatsınlar" diye yalanına devam etti. Belki utanmıştır gerçek ortaya çıkınca. 
CHP ve Sözcü'nün asparagas olduğu bariz belli bu yalanını en çok yabancılar kullanıyor. Başbakanımız Binali Yıldırım, Vietnam ziyaretinde ''FETÖ'yü yabancılara anlatırken zorlanıyoruz'' dedi. Gerçekten de Batılılara değil ama başka ülkelere FETÖ'yü anlatmak kolay değil. CHP'nin Adil Öksüz yalanını muhtemelen Batı basını alıp kullanacaktır. ''Adil Öksüz devletin ajanı'' yalanını onlar da kullanacaktır. Bizim gülüp geçtiğimiz yalan onların argümanı ve delili olacaktır.
2019 seçimlerine bu yalanlarla gireceğiz. Kontrollü darbe söylemini Batı medyası gündeminden hiç düşürmeyecek, böylece AK Parti'yi zor durumda bırakmak için her yol denenecektir. Bu söylemi kullanan diğer muhalefet de devreye girecektir. Başta Meral Akşener olmak üzere bu yalana inanan herkes 2019'a kadar insanların direncini kırmak için kontrollü darbe söylemini devreye sokacaktır.
Medya zaten buna hazır. Hürriyet, Ümit Özdağ söyleşisiyle PR'a başladı. Meral Akşener haberleri ve yazıları daha da çoğalacak. Tıpkı 7 Haziran 2015 seçimlerine giderken Selahattin Demirtaş ve HDP nasıl parlatıldıysa Akşener'in partisi de öyle parlatılacaktır. Muhaliflerin Erdoğan'ı devirmek için yapmayacakları şey yok.
Burada bir uyarı yapmak isterim. Bütün reklam ve PR çalışmalarında bir kural vardır: Büyük küçüğü eleştirdi mi, bu her zaman küçüğe yarar. Meral Akşener lehinde ve aleyhinde yapılacak her şey ona yazar.  Oyunu artırır. AK Parti bu hatayı Haziran 2015'te yaptı. Bütün tartışmalarda oklar Demirtaş'a yönelince, Demirtaş parladı. Hayatında göremeyeceği oyu aldı. AK Parti o zaman sadece CHP'ye yüklense Demirtaş bu kadar parlamayabilirdi. Tabii Hürriyet'in HDP'yi Beyaz Türklerin gözünde itibarlı hâle getirdiğini unutmayalım. Bu demek değil ki, Akşener'le ilgili haberler yapılmasın. Yapılsın ama abartmadan. Mesela 17-25 Aralık öncesi "FETÖ'ye yakındı" türü haberler sadece ve sadece Akşener'e yarar.
İçeridekiler ve dışarıdakiler 2019'a var gücüyle asılacaktır. Referandumda alınan sonuç onları ümitlendirdi. Önce belediye seçimlerinde İstanbul ve Ankara'yı kazanmak isteyecekler. İstediklerini de alırlarsa sonra da Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Seçimleri'ne yönelecekler. 2018'in ortasından itibaren agresifleşeceklerdir. Son 5 yılda her seçimde hep böyle oldu. 2019 da farklı olmayacaktır.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
598198 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/598198.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT