BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Yolun sonu görünüyor Aydın Doğan

Bugün yayınladığım fotoğraflara bir bakın: Aydın Doğan 30 Ağustos resepsiyonuna gitmeye hazırlanıyor. Etrafında ıvır zıvır bir sürü insan. İlk resimde en soldaki, ikinci resimde en sağdaki adama dikkatle bakın. O kişi Barbaros Muratoğlu. Fetullahçı terör örgütüne yardım ve yataklıktan 2 yıl 9 ay hapis cezası alan kişi. FETÖ'ye yardım ve yataklıktan tutuklanmış 7 ay yatmış ve Yargıtay onadığında 2 yıl 2 ay daha yatacak kişi. Bu adam hâlâ Doğan Holding Ankara Temsilcisi. Diğer bir isim Sarı Taylan lakaplı Aydın Doğan yancısı. 15 Temmuz'a kadar her gün Fetullah Gülen ile ne kadar yakın dost olduğunu herkese anlatan isim Sarı Taylan. Yaşar Tunagür aracılığıyla Gülen'i 1974'ten beri tanıdığını sevdiğini dost olduğunu her yerde anlatan adam Sarı Taylan. Fetullah Gülen ile dostluğu Ayhan Bermek kadar yakın. Aydın Doğan'ın hayattaki en yakın dostu Sarı Taylan. Doğan tuvalete gitse bile yanından eksik etmediği bir isim. Elbette Fetullah Gülen hayranı bu isimler 30 Ağustos'a davetli değil. Aynı resimde vatan haini FETÖ iş birlikçisi Can Dündar hayranı sanatçılar da var. Tam anlamıyla yozlaşmanın ve tefessühün fotoğrafı.
Fakat işte tüm bunların üst üste gelmesiyle Aydın Doğan artık sona yaklaşıyor ama hâlâ da kumpaslarına devam ederek Turgay Ciner'i batırmaya çalışıyor. K.Maraş'taki kapalı Ciner madeni bir daha açılmasın ve Beypazarı Ciner Madeni de çevreye verdiği büyük zarar sebebiyle kapatılsın diye uğraşıyor. Soner Yalçın'ı Ciner'in içine kendi casusu olarak sokuyor. Doğan Holding Ankara bürosu "Ciner madenlerinin çevreye zararları" üstüne dosya üstüne dosya hazırlıyor. Ciner-Soner Yalçın konusunda demokrasihaber sitesinde çıkan "Her türlü suç örgütü ile mücadele şart" yazımı muhakkak okuyun.
Ama adalet cephesi de boş durmuyor: Milletimizin safında duran değerli TV kanalımız AHaber iki gün önce Aydın Doğan'ın 28 Şubat davası kapsamında yargılanması gerektiğini belgelerle ortaya koydu. Ankara'daki yargı makamlarımızda da bu yönde bir hazırlık var. Benim sürekli gündemde tuttuğum Samsonite bavul olayı Aydın Doğan’ın bütün uykularını kaçırıyor. Gece olduğunda Aydın Doğan’ın aklına hep bu olay geliyor. Ne yaparım ederim de bu olayın üstünü örterim diye kara kara düşünüyor. Çünkü biliyor ki 2 milyon doları bavul ile elden kendisine teslim eden iş adamı savcılara-hâkimlere konuştuğu an halka açık şirket Hürriyet hissedarlarını yanıltmaktan ötürü kayyum süreci başlayacak. O iş adamı "tanık koruma programı"na alındığı an Doğan'ın işi bitecek. Ki o konuda da Ankara'da bir hazırlık var. O iş adamının konuşmaması için kimi "Erdoğan'a yakın numarası yapıp Aydın Doğan ile iş birliği yapan hainler" ile Samsonite olayını ispatlayacak belgelere sahip iş adamına kumpas kurmaya kalkan da Aydın Doğan'ın ta kendisi. Merak etme DEVLET bunları da biliyor Aydın Doğan.
Beni sindirdiğin, korkuttuğun diğer adamlara benzetirsen hayatının hatasını yaparsın ey Kelkitli Vito Corleone. Sindiremediğin için bütün adamlarına talimat verip üstüme salıyorsun. Güneş balçıkla sıvanmaz Çakma Godfather. Her şey ortada. Senin ve adamlarınla mücadelede geri adım atan senin gibi olsun.
Yakın zamana kadar gazete ve televizyonların terör örgütlerinin sesi gibiydi. Böyle deyince de kızın Vuslat Doğan Sabancı gibi panik yapma. “PKK terör örgütü değildir” diyenler senin elemanların. PKK güzellemesi yapanlar senin çalışanların. Cumhurbaşkanımız geçenlerde üçüncü yıl özel yayını yaparken bunu yayınlamayan haber kanalı CNN Türk’tü. Tam o esnada senin kanalın FETÖ iş birlikçisi yeni partinin PR’ını yapmakla meşguldü. Bu ülke için 15 Temmuz'da şehit olan asker, polis ve vatandaşlarımızın sizin için kıymet-i harbiyesi yok. Onlar sizler için ölen ikincil zayiatlar. 
Ben dört yıldır başta FETÖ olmak üzere devlete ve millete düşman olan her terör örgütünü yazıyorum. Terör örgütlerine yardım ve yataklık edenleri de ifşa ediyorum. Senin kanal ve televizyonlarında çalışan elemanların “PKK terör örgütü değildir”, “DHKP-C saldırısı demeyelim”, “Saldırıyı Devlet yapmıştır” demeye devam etsin. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı sizin teröre yardım ettiğiniz konusunda bir soruşturma yürütüyor. Terör örgütlerine yardım ve yataklık ağır suçtur. Bu hayatta hep yırttın Aydın Doğan. Yaptıkların hep yanına kâr kaldı. Başınız sıkıştı mı AB, ABD, büyükelçiler, medya örgütleri devreye girdi ama artık onların borusu bu ülkede ötmez. Hukuk neyi emrediyorsa Aydın Doğan hakkında da o olacaktır. Sana tavsiyem Musa Eroğlu'nun meşhur türküsü "Yolun sonu görünüyor"u bol bol dinle. Sen türkü dinlemeyi çok seversin çünkü.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
598348 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/598348.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT