BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Kılıçdaroğlu'nu anlamak mümkün değil

Dün grup konuşmasında CHP lideri iki DHKP-C'li terörist hakkında skandal açıklamalar yaptı. Aynen şunları söyledi: "Nuriye ve Semih sadece işlerini istediler. Kimsenin burnunu kanatmadılar. Onlara şükran borçluyuz. Bir KHK ile görevlerine son verildi. Birisi şu anda hastanede birisi hapishanede. Bir baba olarak, bir baba olan Binali Yıldırım'a seslenmek isterim; Dünyanın en haklı talebi, işini istemek. Dünyanın en haklı talebini yerine getirmek için size düşen görevler vardır. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı..."
Sayın Kılıçdaroğlu galiba yanlış bilgilendiriliyor. Bu iki kişi açık birer DHKP-C'li terörist. Bunları savunmak mümkün değil. Ne var ki CHP lideri bunları savunuyor. Ana muhalefet lideri nasıl olur da teröristleri savunur?
27 Nisan 2017'de İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun bu iki teröristle ilgili açıklaması şöyleydi: "Bugün birtakım gazetelerde DHKP-C terör örgütünün talimatlarına eksiksiz uyan, bu örgütün mensupları için gerçekleri saptırarak ilan verenler, başınıza gelen en ufak olayda yardım istediğiniz polisin bilgisine, istihbaratına ve tespitlerine güvenmiyorsunuz, savcılara ve hâkimlere de güvenmiyorsunuz ancak terör örgütü üyelerine güveniniz sonsuz!.."
"Kontrollü darbe" söylemiyle FETÖ'ye selam çakan CHP, şimdi de DHKP-C'li teröristlere açık açık sahip çıkıyor. Artık pes de diyemiyoruz. Çünkü CHP'nin yaptıkları pes kelimesiyle izah edilemez durumda.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
598813 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/598813.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT