BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Cumhurbaşkanımızın feraseti ve 28 Şubat

Sevgili okurlarım kısa bir aranın ardından yeniden sizlerle buluşmaktan çok mutluyum. Allah’a şükür sağlık durumum iyi. Bu süreçte sizlerden gelen abartısız binlerce mesaj da beni çok duygulandırdı. İnanın bizler sizlerin dualarıyla ayakta kalıyoruz. Ülkemizin 81 vilayetinden ve yurt dışından gurbetçi yurttaşlarımız bana ulaştılar. Milletimizin ekseriyeti olan kardeşlerim yanımda olduklarını gösterdiler. Bu asil millet için ve kutsal devletimiz uğruna yapamayacağım hiçbir fedakârlık yoktur.
Türkiye ve İslam sancağını gururla taşımak şu an bizlerin, yani yerli ve millî münevverlerin vazifesidir. Bu vatan bölünmeyecektir. Bu bayrak inmeyecektir. Bu ezan dinmeyecektir. Bu DEVLET ebed ve müddettir. Asla yıkılmayacaktır. Milletimizin ve ümmetimizin büyük önderi Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmak bu toprakların ruhuna olan sadakatimizin gereğidir.
Ben evde dinlenirken Cumhurbaşkanımız, Afrika’dan öyle bir açıklama yaptı ki, yine okurlarımdan yüzlerce aynı mealde mesaj yağdı. Okurlarım, “Yine yazdığın doğru çıktı Cem Bey. 28 Şubat’ın medya ayağı nihayet cezasını bulacak. Çok şükür bugünleri de gördük” diyordu. Çünkü ben son yazılarımı 28 Şubat medyasına yakında gelecek hukuki operasyona ayırmıştım. Cumhurbaşkanımız o açıklamasında aynen şöyle demişti:
-Yargı, 28 Şubat süreci döneminde görev alan generallerle ilgili karar vermek üzere. Ergenekon ve Balyoz sanığı askerlerin bir kısmı ve medyanın bir bölümü 28 Şubat'ın FETÖ kumpası olduğunu söylüyor. Siz ne dersiniz?
-Cumhurbaşkanı ve bir siyasi partinin genel başkanıyım. O süreci kısmen bedel ödeyerek yaşamış biriyim. O işin sivil kanatlarının bizim üzerimizde oynadığı oyunları gördük. Yargı bu işin sivil kanadının hangi boyutta olduğunu da ortaya çıkaracaktır.
-Sivil kanat ile neyi kastediyorsunuz?
-Sendikalar, medya, iş dünyası... O dönem 'Beşli Çete' mi ne diyorlardı? Ama bunlara hiç mi hiç dokunulmadı şu ana kadar. Savcının dediğiniz türden bir yaklaşım göstermesi, dosyalarda bazı şeylerin öne çıktığını gösteriyor. Dosyalar okunurken gözden kaçmış olanlar veya görülmek istenmemiş unsurlar herhâlde öne çıkıyor. Şimdi muhtemelen bunlar da gündeme gelecektir. Bizim tek arzumuz, adaletin tecelli edilmesidir. O zaman verilmiş kararlarla mağdur oldukları için haklarını arayan insanlar var. Bedel ödemesi gerekenler buyursunlar bedelini ödesinler. O süreçte köşelerinden çok rahat, indirenler bindirenler vardı. Bizim muhtarlığımıza kadar uğraşanlar vardı. İnanıyorum ki yargı, adalet beklentisi içinde olan mağdurların hâline çare olacaktır...”
İşte bu mertliği bu yiğitliği yüzünden bu millet hem 2019’da hem de 2024’te yine Devlet Başkanı olarak Allah’ın izniyle Recep Tayyip Erdoğan’ı seçecektir. 2030’lara kadar bu milletin ve ülkemizin lideri Cumhurbaşkanımız Erdoğan olacaktır. Bu süreçte bu milletin tüm düşmanları yaptıklarının bedelini ödeyecektir. Bu millet düşmanlarının başında da 28 Şubatçılar gelmektedir. 
Ne yazmıştım 23 Şubat 2018’de bu köşede:
“...Ankara’daki üst düzey hukuk yetkililerimizin 28 Şubat’ın sivil ayağını yargılamak konusunda tavrı açıktır. Bu gelişme sevindiricidir. 28 Şubat askerî darbesine zemini hazırlayan medyadır. 
Fetullahçı savcılar ve hâkimler 28 Şubat’ın sivil ayağıyla 17-25 Aralık darbe teşebbüsünde iş birliği yaptığı için bu dosyada onları yargılamadılar. Bu konunun üstünü kapattılar. 28 Şubat’ın sivil ayağını Fetullahçı teröristler korumuştur. Ama şimdi FETÖ bitti. Sıra 28 Şubatçılara geldi. Önümüzdeki dönemde Cumhuriyetimizin gerçek savcıları ve hâkimleri 28 Şubat’ın sivil ayağı soruşturmasını yürütecekler ve gereken davayı açacaklardır. Milletimiz müsterih olsun.”
Yine 26 Şubat 2018’de şöyle yazmıştım:
“28 Şubat davasının üstünü aşağılık terör örgütü FETÖ örtmek istemişti. 28 Şubat darbecilerini korudu FETÖ. Çünkü 28 Şubat medyası ile 17-25 Aralık darbe teşebbüsünde ittifak etmişti FETÖ. Hem 28 Şubatçılar hem Fetullahçılar bu kadar aşağılık adamlardır. Zaten medyaya dikkatle bakın. 28 Şubat askerî darbesinde Rahmetli Erbakan Hocamızın devrilmesine destek vererek suç işleyen bütün gazeteciler 17-25 Aralık darbe teşebbüsünde de FETÖ’yü desteklemiş ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı yok etmek istemişlerdir. Bu çok açık suçtur. İşte şimdi bu 28 Şubat-FETÖ ittifakına karşı kahraman savcılarımız ve hâkimlerimiz gereken süreçleri işletiyorlar...”
Evet, sevgili okurlarım çok yakında bu milletin adalet talebini bu millet adına görevini yapmakta olan savcılarımız ve hâkimlerimiz yerine getirecektir. 28 Şubat ihanetine destek vermiş herkes hukuken bedelini ödeyecektir. Haklı ve hukuki operasyonların eli kulağında şu an. Ülkemiz ve demokrasimiz için şimdiden hayırlı olsun.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
601022 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/601022.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT