BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

FETÖ’cü Karşı gazetesindeki kriptoları tanıyalım

Kaç gündür Sözcü gazetesinin 17-25 Aralık’tan başlayarak 15 Temmuz’a kadar FETÖ’ye bilerek ve isteyerek nasıl destek verdiklerini örnekleriyle anlatıyoruz. Neredeyse bütün Sözcü yazarları bilerek ve isteyerek FETÖ’ye yardım ve yataklık etmişler. Savcılarımız ikinci iddianameyle her şeyi mükemmel şekilde izah etmişler.
Yazdıklarımıza, söylediklerimize cevap veremeyen Sözcü yazarları sadece iftira atıyorlar. Kendilerini kurtarmak için her yalana başvuruyorlar. Soner Yalçın da bunlardan biri. 17-25 Aralık’ta kendisi ve Amerika’daki emir erinin FETÖ tapelerine nasıl destek çıktıklarını ve Tayyip Erdoğan’ı devirmek için yazdıkları yazılardan örnekleri buradan çok verdim. İşin bir de FETÖ’nün Karşı gazetesi kısmı var. Nasıl mı? Anlatalım... 
FETÖ 17-25 Aralık’ta elindeki tapeleri ve bilgileri sadece Zaman, Bugün, Kanaltürk vb’de kullanamazdı, çünkü bunlar aleni  FETÖ kanallarıydı. O dönem Sözcü, Hürriyet, Habertürk tamamen FETÖ yanlısı yayınlar yaptılar. Elbette FETÖ’cü olmayan, Atatürkçü, solcu, sosyalist, komünist görünümlü gazete ve TV'lere de ihtiyaç vardı. İşte onlardan biri Karşı gazetesiydi. Tanıtımını 20 Ocak 2014 tarihinde Odatv’den çıkan metinden okuyalım:
“Eren Erdem'in Genel Yayın Yönetmeni olduğu Karşı gazetesi Türkiye'nin tanınmış gazeteci ve yazarlarını bünyesinde buluşturdu. Daha çıkmadan konuşulmaya başlayan yeni gazetenin yönetiminde Erdem'le birlikte Mehmet Bozkurt ve Kutlu Esendemir'in de olduğu öğrenildi. Karşı'nın yazı işleri müdürlüğü görevini ise Oğuzhan Beyaz üstlendi. ‘Yalana Karşı Gerçeğin Gazetesi’ sloganıyla yayın hayatına başlayacak Karşı Gazetesi, 9 Şubat Pazar günü okurlarıyla buluşacak.”
Hımm, peki bu gazetenin yazarları kimmiş, onu da 23 Ocak 2014’de Odatv’de çıkan haberden özetleyerek verelim:
“27 yıldır gazetecilik yapan deneyimli kalem Serdar Akinan, CNN Türk’te editörlük görevini sürdüren Ahu Özyurt, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Abdüllatif Şener, İhsan Eliaçık, oyuncu Levent Üzümcü, oyuncu Şebnem Sönmez, televizyoncu Sevim Gözay...” Böyle devam ediyor. 
Ocak 2015 tarihinde o zamanlar Ahaber’de program yapan Mehmet Ali Önel, Deşifre programında Karşı gazetesinin sahibi Turan Ababey’le bir söyleşi yaptı. Ababey ne demişti, hatırlayalım: 
“Tapeler cemaatin bir şirketinden geliyordu. MİT tırlarıyla ilgili görüntüler ilk bize geliyordu. Soruşturmalar, kasetler her şey geliyordu. Bütün tapeler cemaatin bir şirketine geliyordu oradan da bize geliyordu. Tır dolusu kâğıdımı Taraf gazetesi zimmetime geçirdi. Sıkıştığım zaman gazeteyi Zaman gazetesi basıyordu. Gülen ile ilgili açıklamalarımı sözde özgür basın yayınlamadı.”
Yani Karşı gazetesini kuran Turan Ababey kendi yayın organının arkasında FETÖ’cüler olduğunu söylüyor. Nitekim Karşı gazetesinin yöneticileri FETÖ’cü olmamakla beraber bilerek ve isteyerek FETÖ’ye yardım ve yataklıktan yargılanıyorlar. Alaaddin Akkaşoğlu, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Murat Kazancı ve Emrah Direk'in, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Kutlu Esendemir'in "silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapsi isteniyor. Gazetenin sahibi Turan Ababey, Emre Erciş ve Mehmet Bozkurt'a "silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan ceza verilmemesi talep ediliyor.
En son olarak da Karşı gazetesi hakkında yakalama kararı bulunan Onur Kala 1 Kasım 2018’de tutuklandı. Onur Kala’nın, ByLock kullanıcısı olduğu ve 'onyediyirmibes' adlı internet sitesinin isim hakkını satın aldığı ifade edilmişti. 
Peki Karşı gazetesinde mesela Barış Terkoğlu neler yapmıştı, delilli ortaya koyalım. 17 Mart 2014’de şu yazısı manşetten girdi: “17 Aralık savcısı: Yargılanacaklar.”
Nitekim Terkoğlu bu yazıyı Twitter adresinden paylaşmış. Açıkça Terkoğlu FETÖ’yü tutmuş ve Can Dündar’ın Cumhuriyet’te yaptığı gibi Celal Kara’nın propagandasını yapmış. İllegal FETÖ tapelerini meşrulaştırmış. 
Yetmemiş aynı Terkoğlu 4 Mart 2014’de “Tape tape kullan” başlıklı yazıyla FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım etmiş. “Utanmadın mı Aydınlar?” yazısında da Bilal Erdoğan’a “postacı Bilal” diye utanmadan FETÖ ağzıyla lakap takmış.  
Saymakla bitmez. Terkoğlu’nun adaşı Barış Pehlivan da boş durur mu? O da 9 Şubat 2014’te aslında ikrarda bulunmuş. Yani FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım etmiş ve şöyle Tweet atmış:
“Karşı’nın sürmanşetindeki MİT raporunu bize cemaat verdi, Nasıl’ı Karşı’da...”
Hepsinin delillerini de ekte göreceksiniz. 
Peki bu iki Barış’ı, Serdar Akinan’ı Karşı’ya yerleştiren kim? Soner Yalçın. İşte ikinci Karşı gazetesi iddianamesinde bunların hepsini göreceğiz. Her şey ortada, delilli, ispatlı.
Herkese iftira atan Odatv çetesinin başı ve üyeleri FETÖ’cü olmamakla beraber bilerek ve isteyerek FETÖ’ye yardım etmişler. Zaten FETÖ’cü Karşı gazetesinde yazmaları da bunun en net delili. Gazetenin yayın yönetmeni Eren Erdem şu an cezaevinde. İşte 17-25 Aralık’ta sırf Tayyip Erdoğan’ı devirmek için FETÖ’nün Odatv elemanlarını nasıl kullandığı bariz. Başka söze gerek yok.
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
606254 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/606254.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT