BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Aydın Doğan’a Ankara’dan Bilgi Üniversitesi için onay geldi mi?

Geçen yazımın son paragrafında son dönemde Aydın Doğan’ın Bilgi Üniversitesi’ni Külliye’nin onayıyla satın alacağına dair uydurma haberler üzerine şöyle yazmıştım:
“Bu arada Aydın Doğan’ın Bilgi Üniversitesi’ni satın almak için Külliye’den onay aldığı gibi uydurma laflar piyasada dolanıyor. Aydın Bey istediği yeri alsın ama Külliye’den onay lafları uydurmadır. Bilgi zaten Zafer Mutlu’nun Üniversitesiydi. Sonra Amerikalılara satıp büyük para kazandı. Fakat yine oradan parmağını eksik etmedi. Mutlu’nun damadı da üniversitenin mütevelli heyetindeydi. Şimdi de danışmanı olduğu Aydın Doğan’a üniversiteyi aldırıp yine büyük parayı indirecektir.
Zaten CHP Beşiktaş adayı Rıza Akpolat’ın da Mutlu’nun adamı olduğunu Ankara çevreleri iyi biliyor. Beşiktaş’ın tüm işleri artık teyze oğulları olan Erdoğan Toprak-Zafer Mutlu ikilisinden sorulacak. Bu adamlar Türkiye’de siyasi düzen ne olursa olsun yolunu bulurlar.”
Bu yazım üzerine Aydın Doğan’ın Başdanışmanı Zafer Mutlu’dan cevap geldi. Elbette cevap hakkına saygım vardır. Aynen yayınlıyorum:
“Ben şu an Londra’dayım. CHP Beşiktaş belediye başkan adayını asla tanımam. CHP ile ve yeni belediye reisleriyle hiçbir ilgim ve alakam yoktur. Erdoğan Toprak kesinlikle akrabam değildir. Bu tevatür bütünüyle yalandır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne üç senedir hiç gitmedim. Aydın Bey, Bilgi’yi alırsa para kazanma gibi bir durumum yoktur. Öte yandan Aydın Bey’in bu üniversiteyi alacağını da hiç sanmıyorum.”
Aynı yazımın ilgili paragrafı üzerine daha önce hiç tanışmadığım ama ismini iyi bildiğim bir iş adamı da beni aradı. Bu iş adamı Aydın Doğan’a yakınlığı bilinen bir kişidir. İsmini vermemi istemediği için ifade etmiyorum. O da Aydın Doğan’ın Bilgi Üniversitesi’ni alışının Külliye ve DEVLET tarafından onaylanmadığını ifade etti ve bunun nedenini bana sordu. Aydın Bey’in de bu durumu merak ettiğini söyledi. Zannediyorum bu iş adamı beni Aydın Doğan’ın bilgisi dâhilinde aradı. Bilmiyorum ama öyle tahmin ediyorum. Fakat sonuç olarak Aydın Doğan’ın Bilgi’yi almak için Ankara’dan onay alamadığı bizzat Aydın Doğan cephesi tarafından de teyit edilmiş oldu. Aydın Doğan’ın Bilgi satışı için Külliye’den onay aldığı tipik bir Odatv yalan haberidir. Zaten tüm medyanın bildiği gibi bu site yalan ve manipülasyon makinesidir.
Ben bu iş adamına, Aydın Doğan’a niye Ankara’dan onay çıkmadığıyla ilgilenmediğimi, sadece somut enformasyon sahibi olduğumu ifade ettim. Ben de kendisine Aydın Doğan’ın üstelik Odatv gibi DEVLET düşmanı bir siteye neden bu uydurma haberi yaptırma ihtiyacında olduğunu sordum. O ise Aydın Bey’in bu haberden bilgisi olmadığını ama bu işin olması bağlamında teşvik edici olsun diye Odatv ile çok yakın olan Ertuğrul Özkök’ün bu uydurma haberi iyi niyetle yaptırdığını ima etti. Fakat bundan Aydın Doğan’ın çok rahatsız olduğunu da ekledi.
Vah ki vah şu adamların hâllerine. Olmayan haberleri magazincilere para karşılığı yaptırarak bundan tatmin olan yeni yetme arabesk şarkıcılarına döndü Özkök. Gerçekten bu acınası ve komik durumlarına üzülüyorum. Daha önce de aynı siteye Ahmet Hakan “Hürriyet’in başına geçeceği” haberlerini yaptırmış. Yıldırım Demirören ile kanka olduklarına dair demeçler vermiş, sonra da aynı hafta Kanal D’den gönderilmişti. Ertuğrul Özkök zaten her zaman Odatv’nin manevi patronu oldu. Zelzele olmayacağına dair uydurma haberler yaptırınca zelzelenin yaşanmayacağına inanan şizofrenlerle aynı durumdalar maalesef. İçim parçalanıyor...
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
606878 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/606878.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT