BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

CNR Kitap Fuarı açıldı

Türkiye'de kitap satışları eskiye göre iyi. Okuma oranı ise pek arzu edilen noktada değil. Bu konuda hem yayıncı dernekleri hem de hükûmetimiz elinden geleni yapıyor. Elbette okuyucunun istediği kitaba ulaşması, haşır neşir olması önemli.
Bu anlamda İstanbul'da şehrin merkezindeki CNR Kitap Fuarı önemli bir işlev görüyor. Ulaşımı kolay olan fuara çok sayıda yayıncı ve yazar katılıyor. 17 Mart'a kadar sürecek CNR Kitap Fuarı'nın geçen cumartesi açılışını Sayın Binali Yıldırım yaptı. Benim de yıllarca çalıştığım mekânlardan Cağaloğlu Yokuşu'nun tarihî kimliğiyle ilgili şu sevindirici açıklamayı yaptı Yıldırım:
"Yıllarca basın yayın dünyasının kalbinin attığı Bâb-ı âli'yi de ele alıyoruz, yeniden canlandıracağız. Günümüz teknolojilerinden yararlanarak  Cağaloğlu Yokuşunun tarihî kimliğini geri getiriyoruz. Blog yazarları, sahaflar,  internet medyası Cağaloğlu yokuşunda buluşacak."
Bu önemli adımı çok kıymetli. Ayrıca şehrin içinde, istediğiniz kitapları bulacağınız CNR Kitap Fuarı gibi organizasyonları kaçırmamak gerekir.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZILARI
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
606965 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/606965.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT