BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ülkenin en güçlü markasına ve havalimanına nasıl saldırıyorlar?

THY bu ülkenin en güçlü markalarından biri. Dost düşman herkes THY’nin marka gücünü biliyor. Başka hava yollarıyla uçanlar aradaki farkı biliyor.
Gün geçmiyor ki, THY’ye saldırmasınlar. Geçenlerde birkaç uçak başka havalimanına iniş yapınca sanki hiçbir uçak inememiş gibi hem yeni havalimanına pislik attılar hem de THY’ye. Bilal Ekşi’nin açıklaması gelince susup oturdular. 
Dün de yeni havaalanıyla ilgili bir haber yaptılar: “İstanbul Havalimanı yolcu sayısında Atatürk Havalimanı’nı geçemedi.” Yeni havaalanına illa pislik atacaklar ya. Haberin devamı da şöyle: “31 Ekim 2018 tarihi itibarıyla seferlere başlanan ve 5-6 Nisan 2019 tarihlerinde ‘Büyük Göç’ün gerçekleştirildiği İstanbul Havalimanı’nda 2019 yılı Mayıs sonuna kadar (ilk 5 ayda) yolcu trafiği iç hatlarda 2 milyon 506 bin 369, dış hatlarda 7 milyon 452 bin 218 olmak üzere toplamda 9 milyon 958 bin 587’ye ulaştı.”
Peşinden eski CHP vekili Haluk Pekşen devreye girdi ve şu Tweet’i attı: “Buraya not ediyorum. En fazla iki yıl içerisinde ATATÜRK HAVALİMANI yeniden uçuşlara açılmaya mecbur kalınacak.
3. Havalimanı yer seçimi, planlanması ve konuşlandırılması ile havacılık tekniği açısından sürdürülemez bir projedir. Bir avuç yandaş soygunu için göze alınan risk çok büyük.”
Arkadaş ülkede yeni ve iyi yapılan her şeye pislik atmak zorunda mısınız? Gerçi sizler birinci köprüye de, ikinci köprüye de karşıydınız. Dünyanın en büyük havaalanlarından biri yapılmış, tadını çıkarmak yerine iftira atıyorlar. Hem THY hem İstanbul Havalimanı hedeflerinde. 
Ayrıca bu haberlerin mantık silsilesi şöyle işliyor: Önce Alman istihbaratı BND’nin emrindeki DW Türkçe, havalimanıyla ilgili bir haber yapıyor. O haberi sırasıyla Cumhuriyet, T24, Sözcü, Odatv vb alıyor. Havalimanı sorunluymuş algısını zihinlere oturtmaya çalışıyorlar. Ya da önce Cumhuriyet haberi yapıp oradan dağıtıyorlar. Tam bir istihbarat mantığıyla hazırlanmış kurgu haber bu. Kimsenin şüphesi olmasın.
Biz bu numaraları artık yemiyoruz. Bu topraklarda oynadığınız oyunlar bitti. Ne yaptığınızı biliyoruz.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
608336 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/608336.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT