BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

FETÖ’cü yargıçlarla bağlantısı olanlar

Geçen günlerde FETÖ’nün iş dünyasındaki derneği TUSKON davasını yazmış ve 86 kişilik davada 4 tutuklu kaldığını belirtmiştim. Ancak FETÖ’nün en çok örgütlendiği yerlerden biri yargı.
Buradaki davalara da iyi bakmak lazım. Mesela FETÖ’nün güçlü olduğu eski HSYK’ya. Ahmet Hamsici itirafçı oldu ve bazı bilgiler verdi. İbrahim Okur içeride ve o itirafçı olmadı. Bir de Resul Yıldırım var. O şu an tutuklu. FETÖ’cü olan ve meslekten menedilen Resul Yıldırım'ın, 17/25 Aralık başladığında HSYK’da aldığı kararlara bakmak lazım.
2 Mayıs 2014’te HSYK 3. Dairesi Müfettiş Raporu doğrultusunda savcılar Zekeriya Öz, Muammer Akkaş, Celal Kara ile hâkim Süleyman Karaçöl hakkındaki soruşturma açılmasına oy çokluğuyla karar vermişti. Resul Yıldırım, daire üyeleri Ahmet Kaya, Bülent Çiçekli birlikte soruşturma açılmaması yönünde oy kullanmıştı. ByLock da kullanan Resul Yıldırım’la ilgili bir iddia da Ersoy Dede’den geldi.
30 Haziran’da Ersoy Dede köşesinde şunları yazdı: “Şimdi ise bambaşka bir iddia konuşuluyor. Buna göre, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski HSYK üyesi FETÖ’cü Resul Yıldırım’la irtibatı var. Ve görüşmeleri de tespit edilmiş durumda. Eğer bu iddia doğruysa FETÖ’nün de içinde olduğu ‘Mazbatayı ver’ kampanyasının en çok ses getiren tribün ayağına ilişkin şüpheler artacak demektir. Bu Gezi kalkışması benzeri denemenin tribünden devşirilen kısmına kimlerin nerelerde karar verdiği önümüzdeki günlerde çıkar ortaya.”
Şafak Mahmutyazıcıoğlu ismi, Sabah gazetesinden Mahmut Övür’ün Ekrem İmamoğlu’nun Beşiktaş stadındaki loca meselesi ve mazbata olayını yazmasıyla gündeme gelmişti. Ben işin o kısmında değilim. Benim için millî güvenlik önemli. Çünkü Resul Yıldırım FETÖ’nün Danıştay yapılanmasında etkin olmuş biriydi. Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Beşiktaş kulübünün ve Kuzu Grup dâhil birçok önemli ve bilinen şirketin avukatı. 17/25 Aralık sürecinden darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz’a kadar FETÖ’cü Resul Yıldırım’ın HSYK’daki yetki ve gücünü kullanarak diğer FETÖ’cü yargıçlar üzerinden Yargıtay ve Danıştay’da bazı davaları hallettiği biliniyor.
O yüzden Şafak Mahmutyazıcıoğlu FETÖ’cü Resul Yıldırım’ı tanıyıp tanımadığını, irtibatı olup olmadığını açıklamalı. Bu köşe cevap için kendisine de açıktır.

 

CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ
SİLAH, ORDU VE İSTİHBARAT GÜCÜMÜZ GELİŞİNCE

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
608793 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/608793.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT