BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cevap hakkı

Pazartesi günü bu köşede “FETÖ’cü yargıçlarla bağlantısı olanlar” başlıklı bir yazı yazmıştım. Orada BJK kulübü yönetim kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun FETÖ’cü Resul Yıldırım’la çeşitli mecralarda iddiası olduğunun yazılıp çizildiğini ve Sayın Mahmutyazıcıoğlu’nun buna açıklık getirmesi gerektiğini söylemiştim.
Şafak Bey bir açıklama gönderdi. Bu iddiaların asılsız olduğunu, hakkında gereken tahkikatın yapıldığını ve bir şey çıkmadığını söyledi. Hatta kendisi hakkında ihbarda bulunanlar sahte isimli ve verdikleri adreslerde yaşamayan kişilermiş. Şafak Bey'in açıklaması aşağıdadır. 
"​Sn. Cem Küçük;
​Türkiye gazetesinde 08.07.2019 tarihinde kaleme aldığınız şahsımla ilgili birtakım itham içeren iddialarla alakalı, adıma tanıdığınız cevap hakkını kullanmak istiyorum.
​HSYK üyesi iken hakkında yürütülen FETÖ soruşturması sonucu hâlen tutuklu olarak yargılanan Resul Yıldırım ile suç niteliğinde olmak üzere ilgi ve irtibatım olduğu iddia edilmektedir.
​Bu temelsiz ve hukuki dayanaktan yoksun iddiayı kamuoyuna pompalayan şahıslarca 2016 yılında sahte isimle hakkımda yapılan şikâyet üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 2016/105302 numaralı soruşturma yürütülmüş, Savcılıkça FETÖ ile irtibatım olup olmadığı hakkında ilgili Emniyet Birimlerine 13 soru sorulmuş, Emniyet birimlerince yapılan araştırma sonucu Savcılığa verilen cevabi yazıda söz konusu suç örgütü ile hiçbir bağım tespit edilmediğinin belirtilmesi üzerine 23.01.2018 günlü karar ile hakkımda kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmiştir.
​Söz konusu araştırma konularından bir tanesi de adı geçen kurul üyesinin hâlen yargılandığı FETÖ Çatı Davası'ndaki sanıklarla geçmişte herhangi bir iletişimim olup olmadığı hususudur. Ekte tarafınıza gönderdiğim belgelerden de görüleceği üzere aralarında Resul Yıldırım'ın da bulunduğu sanıklar ile hiçbir iletişimimin bulunmadığı açıkça ortaya konulmuştur.
​Bu tür iddiaların hangi merci ve şahıslarca sürekli ısıtılıp kamuoyuna servis edildiği tarafımca çok iyi bilinmekle birlikte konu ile alakalı Türk Yargısınca aklandığımı dikkatinize sunar, bana konu hakkında cevap hakkı tanıdığınız için şahsınıza tekrar teşekkürlerimi sunarım."
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
608822 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/608822.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT