BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

PKK iyice marjinalleşiyor

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu'nda görevli diplomatımız Osman Köse geçen hafta PKK’lı terörist Mahsun Dağ tarafından şehit edildi. HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ'ın ağabeyi olan terörist Mazlum Dağ daha önce Türk restoranlarında çalışmış. Türkleri takip ettiği ve müşterileri dinlediği için işine son verilmiş. 2014'te Diyarbakır'dan Erbil'e giden terörist Dağ, Mahmur Kampı'ndaki teröristlerle irtibatlıymış.
Güvenlik bürokrasisindeki arkadaşlarımızdan öğrendiğime göre Osman Köse kardeşimizin şehit edildiği restorana İtalyan, Fransız, Alman, İngiliz ve Amerikalı diplomatlar da sıklıkla gidiyormuş. Güvenlik bürokrasisine, “Peki PKK’nın bir restoranda Türk diplomatını şehit etmesi ne anlama geliyor?” diye sorduğumda şu cevabı aldım: “Bu durum PKK’nın iyice marjinalleştiğini gösteriyor. Mafya gibi davranıyor. Çaresiz kaldıklarının işareti bu.”
Gerçekten de PKK, Türk devletinin hamleleri karşısında çaresiz. İHA ve SİHA’larla yapılan operasyonlara cevap verecek hâlleri bile yok. Kandil’in etrafı her yerden sarıldı. PKK’nın elebaşları artık kara kara düşünüyorlar. Yapacak bir şey kalmayınca da yemeğini yiyen bir diplomata kalleşçe saldırmak dışında bir şey yapamıyorlar. İşte PKK böyle köşeye sıkışmış durumda. Öte yandan uluslararası çevreler de PKK’nın bu hain saldırısından rahatsızlar. Onlar da PKK’nın mafyavari davrandığını düşünüyorlar.
Bu arada Mazlum Dağ ve kendisine yardım eden “Dıjvar Mamend Yusuf” kod adlı  terörist M. Bisksız, Erbil güvenlik birimleri ve MİT’in ortak operasyonuyla Mahmur yolunda yakalandı. Güvenlik birimlerimiz artık bu tür teröristleri nokta atışıyla buluyor. Şimdi Türkiye Mazlum Dağ’ı Irak’tan isteyecektir. Irak, “Ben yargılayacağım” diyebilir. Ben Irak’ın Mazlum Dağ’ı iade edeceğini düşünüyorum. Çünkü terörist Mazlum Dağ ne yazık ki Türkiye vatandaşı. Onu yargılamak da Türk yargısının işi.
Mazlum Dağ’ı aldığımızda bağlantıları konusunda çok şey öğrenebiliriz. Kandil’e ne zaman gitti, ne zaman bağlantı kurdu hepsi tespit edilir. Kaldı ki Türkiye artık teröristleri bulma konusunda çok mahir ve gerekeni yapıyor.
Türkiye PKK ile mücadelede çok iyi noktalara gelmiş durumda. Aynı şekilde FETÖ ve diğer terör örgütleriyle de müthiş mücadeleler veriyorlar. Dünyanın neresine giderlerse gitsinler, hangi deliğe saklanırsa saklansınlar Türkiye hepsini buluyor. Teröristlerin panik olma sebebi de bu...
PKK terör faaliyetlerinin bedelini ağır şekilde ödüyor ve ödeyecek de. Osman kardeşimizi şehit etmek neymiş bunu da görecekler. Ayrıca sadece Osman kardeşimize rahmet dileyip PKK’yı kınayamayan, terör örgütüne tek laf edemeyen de benim gözümde ihanet içerisindedir. Böyle rezillik olmaz. Sırf HDP’yi üzmeyelim diye PKK’yı lanetlemeyen herkes rezildir. Muğlak ifadeler kullananların vatan sevgisi asla olmaz. Bu böyle bilinmelidir.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
608980 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/608980.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT