BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ali Babacan’ın partisini ciddiye almak lazım

Kurucusu olduğu AK Parti'den istifa eden Ali Babacan dün Kurban Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayınladı.  "Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız" dedi. 
Eylül ayı gibi, Ali Babacan partisini kuracak görünüyor. Çalışmalarının dünyada da ilgiyle izlendiğini söylemiş Sayın Babacan. Ona şüphemiz yok. Parti kurulduğunda dünyadan teveccüh görecek ve hakkında çok olumlu haberler çıkacaktır. Ekonominin kurtarıcısı olarak gösterilecektir. Ekrem İmamoğlu için yapılan aranan lider formülü Ali Babacan için de söylenecektir. 
Ali Babacan’ın partisi iktidara oynamayacak ama Başkanlık seçimlerinde belirleyici olabilir. Yeni sistemde yüzde 50+1 oy lazım olduğu için iki üç puan oy her şeyi değiştirir. AK Parti’nin Babacan’a dikkat etmesi gerekir. Halk sol bir adayı Başkan yapmaz ama sağ adayı yapar. Meral Akşener parti kurdu ve milletvekili seçiminde yüzde 10, Başkanlık’ta 7,8 aldı. Bunlar ciddi rakamlar. Gerçekçi olmalı; önümüzdeki dönemde AK Parti’nin önündeki en büyük meydan okuma Ali Babacan ve partisi olacaktır. Ciddiye almakta fayda var…
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYIN;
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
609246 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/609246.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT