BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

​FETÖ'cülerle Jonathan Schanzer aynı söylemde buluştu

Yurt dışındaki FETÖ'cüler iyice çığırından çıktılar. Türk devletini ele geçirmek için her şeyi yapan ve 15 Temmuz'un mimarı FETÖ'cüler ne yapacaklarını bilemiyorlar. Hâlâ bir gün geri dönüp kendilerine devlette yer bulabileceklerini düşünüyorlar. İktidar değişsin veya değişmesin artık FETÖ'cülere bu devlette yer yok. FETÖ'yle bundan sonra iş birliği yapacak herhangi bir parti ya da yapı mutlaka yargılanır.
"Bir gün hukuk döndüğünde siz görürsünüz" manasına gelen yazılar yazıp yorumlar yapıyorlar. Belli ki eski kumpaslarını hatırlıyorlar. Hâlâ birilerine operasyon çekeceklerini düşünüyorlar. O devir geçti. FETÖ'cüler Türkiye'ye döndüklerinde yerleri cezaevidir. Devleti çökertmek için giriştikleri bu kavgayı kaybettiler ve Türk devleti FETÖ'ye ihanetinin bedelini sordu. Hâlâ sormaya devam ediyor. Kendinizi devlet sandınız ama gerçek devlet size büyük harfle "DEVLET"in kim olduğunu hatırlattı.
FETÖ'cülerin bugünlerde yaptıkları tek iş Türkiye'ye nasıl kötülük yaparız noktasında bazı Amerikalı düşünce kuruluşlarıyla buluşmaları. Bire bir aynı söylemleri kullanıyorlar. Çok bilinen düşünce kuruluşlarından biri FDD, yani Demokrasileri Savunma Vakfı. Bunun Başkan Yardımcısı Jonathan Schanzer. FETÖ'den maaş alan Schanzer aynı zamanda İsrail'in çıkarlarıyla paralel hareket eden biri.
FDD'yi finanse eden ülkelerden biri de Birleşik Arap Emirlikleri. Aynı şekilde "Ahval" yayın organını da besliyor Birleşik Arap Emirlikleri.  Eğer Türkiye'ye saldırılacaksa FETÖ argümanları Jonathan Schanzer'e veriyor. Schanzer de bunları uluslararası kamuoyu önünde dillendiriyor.
Bunun son örneğini Başkanımız Erdoğan'ın New York'ta BM'de yaptığı konuşma sırasında gördük. Stockholm'e kaçan Today's Zaman'ın Ankara temsilcisi FETÖ'cü Abdullah Bozkurt, Jonathan Schanzer'e argüman veren isimlerden biri. FETÖ'cüler New York'ta kamyonlara ilanlar verdiler. O ilanlarda, "Erdoğan Jihadçıların babası. Onları finanse ediyor" yazmışlar. Terörist Abdullah Bozkurt bunu Twitter sayfasından paylaştı.
FETÖ'nün aparatlarından akademisyen UCLA tarih bölümünden Howard Eissenstat, FETÖ'cü Abdullah Bozkurt'a destek verdi. Sonra devreye Jonathan Schanzer girdi. Aynı FETÖ'cü argümanları ileri sürdü. "Türkiye teröristler için cennet. Hamas'ı finanse ettiği için yeni bir davayla karşı karşıya" diye  New York Post'ta da 23 Eylül'de Aykan Erdemir'le beraber bir makale yayınladı. Schanzer'e destek veren ve FETÖ dosyalarını Amerika'ya ileten CHP'nin eski Amerika temsilcisi Aykan Erdemir. Hiç tesadüf değil. Erdemir aynı zamanda Demokrasileri Savunma Vakfı'nda çalışıyor.  
O makalede Schanzen ve Erdemir ikilisi aynen şunları yazdılar: "Pazar günü dört çocuğu olan bir Amerikalı ve İsrailli eşi Filistinli terörist grup Hamas tarafından 2015'te öldürüldü. Türkiye'nin Kuveyt Bankası'na New York'ta dava açıldı. Bu bankanın ortaklarından biri Türkiye Cumhuriyeti." Makale böyle devam ediyor ve Türkiye'nin Hamas ve diğer Jihadist gruplara destek verdiğini ileri sürüyor. Bu argümanların hepsi FETÖ'ye ait. CHP'nin eski Amerika temsilcisi Aykan Erdemir'in de nasıl bir ihanet içerisinde olduğunu not düşelim.
Amerika, BAE, Suudi Arabistan, İsrail ve FETÖ nasıl bir araya geldi sorusunun cevabı tam da bu. Yukarıda anlattığım olaylar silsilesi bunu ortaya koyuyor. Gördüğünüz tweet caps’leri de bunun delili. Bütün çabaları nafile. Türkiye hukukla kalan FETÖ'cüleri tarihin çöplüğüne gönderecektir. FDD gibi kurumlar ve Jonathan Schanzer gibi isimler ise  FETÖ'den ne para alırlarsa yanlarına kâr kalır. Zaten Amerika'da devlet nezdinde yüzlerine bakan yok. Tam tersi FETÖ gibi bir terör örgütüyle iş birliği yaptıkları için zamanı geldiğinde FDD Başkan Yardımcısı Jonathan Schanzer ve ekibi uluslararası terör mahkemelerinde yargılanacaklar. Benden söylemesi…
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
610042 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/610042.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT