BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

TMSF küçük ortakların haklarını koruyacaktır

Cem Küçük
Facebook
15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’cü iş adamlarının belli başlı mallarına haklı olarak el konuldu. Bazı iş adamlarının malları yargı eliyle iade edildi. El konulan şirketlerin yönetimleri TMSF’ye devredildi.
TMSF Kaynak Holding’den Boydaklara (artık Erciyes Anadolu), İpek Koza’dan Aynes’e kadar yüzlerce şirketi şu an yönetiyor. TMSF’nin de işi kolay değil. Elinden geleni yaptığına şahidiz.
Başta TMSF Başkanı Muhittin Gülal olmak üzere TMSF yönetimi de FETÖ’cü trollerin hedefindeler. Her gün fake hesaplarla saldırıya uğruyorlar. Devlet ve millet adına çalışan insanların FETÖ tarafından saldırıya uğraması kaderin bir tezahürü oldu.
Burada altının çizilmesi gereken bir husus daha var: Bu FETÖ’cü şirketlerin yönetiminde yer alan herkes FETÖ’cü değil. Küçük ortaklar da var. Bu küçük ortaklar en zor zamanda, 17-25 Aralık sürecinde devletin ve milletin yanında yer aldılar. Mahkemelerde tanıklık ettiler. FETÖ’ye karşı net tavır alıp kendilerini riske ederek vatan sevdalısı olduklarını gösterdiler. Ben buna şahidim. Birçok savcı, emniyet müdürü ve diğer ilgililer de buna şahit. O yetkililerin de tanıklığına başvurulabilir.
Aradan 3,5 yıl geçti. Tabii genel kurullar yapılamadığı için küçük ortaklar da mağdur durumda. Aralarında vefat edenler oldu. Ellerine maddi anlamda hiçbir şey geçmiyor. Gerçekten büyük sıkıntı çeken, hasta olan, mağdur duruma gelmiş küçük ortaklar var.
TMSF Başkanı Muhittin Gülal’ın bu konularda duyarlı ve hassas olduğunu biliyorum. Zor bir görevi var. Küçük ortakların haklarını mutlaka koruyacaktır.
Devletin ve milletin yanında yer almış insanlara devlet de şefkatini göstermeli. Onların mağduriyetini gidermeli. Özellikle küçük şehirlerde, “Bakın siz devlete yardımcı oldunuz. Devlet de sizi yarı yolda bıraktı” türü söylemleri FETÖ piyasaya sürüyor. Hâlâ insanları korkutmaya çalışıyor FETÖ’nün trol ordusu.
Devletimiz ve onun önemli kurumu TMSF kimseyi yarı yolda bırakmaz, kimseyi mağdur etmez. Bu anlamda TMSF küçük ortakların haklarını sonuna kadar koruyacaktır.
 
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
611607 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/611607.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT